Komorniki dla Ciebie Wydarzenia Zmiana czasu letniego na zimowy. To już jutro.

Zmiana czasu letniego na zimowy. To już jutro.

przez Komorniki Dla Ciebie
269 razy przeczytano 1 minut czytania

Dni coraz krótsze, a jesień rozgościła się na dobre. Jednak niebawem będzie ściemniać się jeszcze szybciej. Zmiana czasu z letniego na zimowy nastąpi w nocy z 28 na 29 października. Wówczas przestawimy zegarki z godziny 3:00 na 2:00 w nocy. Niemniej jednak, zdaniem ekspertów, zmiana czasu może niekorzystnie wpłynąć na nasze samopoczucie.

W 2019 roku Parlament Europejski opowiedział się za zniesieniem zmiany czasu. Europosłowie chcieli, aby w marcu 2021 roku mieszkańcy krajów UE, którzy wybiorą na stałe czas letni, ostatni raz przekręcili zegarki. Jednak z rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów wynika, że przestawianie zegarków czeka nas co najmniej do 2026 roku.

Według badań, rezygnacja ze zmiany czasu mogłaby pozytywnie wpłynąć na samopoczucie i zwiększyć komfort życia, a także przyczynić się do oszczędności paliwa. W tym roku zmiana czasu z letniego na zimowy nastąpi w nocy z soboty 28 października na niedzielę 29 października. Zegary przesuniemy o godzinę do tyłu – z 3:00 na godzinę 2:00. Czy to ostatni raz, kiedy będziemy musieli przestawiać zegarki? Tego na razie nie wiadomo, ale temat ten nadal pozostaje przedmiotem dyskusji i analizy.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Podzielenia się nim ze znajomymi.

MOŻE CIĘ ZAINTERESUJE?

O Nas

Komorniki dla Ciebie – lokalna bezpłatna gazeta w Gminie Komorniki

Komorniki dla Ciebie – All Right Reserved. Developed by ONEBIT

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Zgoda Zapoznaj się

Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00