Komorniki dla Ciebie Aktualności Zapowiadają się blokady rolników w naszym regionie. Szczegóły od policji. Komorniki trzy lokalizacje

Zapowiadają się blokady rolników w naszym regionie. Szczegóły od policji. Komorniki trzy lokalizacje

przez Komorniki Dla Ciebie
568 razy przeczytano 3 minut czytania

Poniedziałek w regionie Poznania zapowiada się wyjątkowo trudny dla kierowców i mieszkańców. Rolnicy zdecydowali się na kolejną akcję protestacyjną, która ma na celu zwrócenie uwagi na trudną sytuację w sektorze rolniczym. Policja podaje szczegóły dotyczące planowanych blokad, ostrzegając o możliwych utrudnieniach w ruchu drogowym.

Akcja ma rozpocząć się o godzinie 8:00 rano na trzech głównych lokalizacjach w okolicach Poznania. Rolnicy zapowiedzieli, że użyją swoich ciężkich maszyn rolniczych, aby zablokować kluczowe drogi i węzły komunikacyjne.

„Musimy zwrócić uwagę społeczeństwa na naszą sytuację. Ceny skupu naszych produktów są zbyt niskie, a wielu rolników zmaga się z trudnościami finansowymi. To jest nasz głos, który chcemy aby został usłyszany” – powiedział jeden z liderów protestu.

Policja apeluje do kierowców o zachowanie ostrożności i cierpliwości. Planowane blokady mogą prowadzić do znacznych utrudnień w ruchu drogowym, szczególnie w godzinach porannego i popołudniowego szczytu. Jednocześnie, oficjele policji podkreślają, że takie działania są nielegalne i mogą być karane zgodnie z prawem.

„Jesteśmy świadomi sytuacji w sektorze rolniczym, jednakże blokowanie dróg nie jest odpowiednim sposobem wyrażenia protestu. Działania te stwarzają zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego i są nieakceptowalne” – powiedział rzecznik policji.

„Mam nadzieję, że uda mi się znaleźć drogę do pracy, która nie będzie zablokowana. To naprawdę frustrujące, że musimy zmagać się z takimi sytuacjami” – powiedziała Anna, mieszkanka Komornik.

11 MARCA (PONIEDZIAŁEK) 2024

od godz. 8:00 do godz. 15:00 (kolor różowy na załączonej poniżej mapie – Chomęcice)

na Drodze ekspresowej S5 węzeł Konarzewo

od godz. 9:00 do godz. 16:00 (kolor czerwony na na załączonej poniżej mapie – Komorniki)

Komorniki Rondo Orła Białego wraz z dojazdami od ulic Malinowskiego, księdza Piotra Wawrzyniaka oraz Krzysztofa Kolumba.
Co dwie godziny przepuszczane będzie kilka aut.

od godz. 9:00 do godz. 16:00 (kolor niebieski na na załączonej poniżej mapie – Komorniki)

Komorniki na odcinku ulicy Głogowskiej, od skrzyżowania z ulicami Marii Lange i Opłotki, ulicami Marii Lange i Opłotki, w tym na wiadukcie nad ulicą Głogowską pomiędzy tymi ulicami, dalej w kierunku ul. Poznańskiej oraz w ciągu ulicy Poznańskiej do skrzyżowania z ulicą Jeziorną i na ulicy Jeziornej.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Podzielenia się nim ze znajomymi.

MOŻE CIĘ ZAINTERESUJE?

O Nas

Komorniki dla Ciebie – lokalna bezpłatna gazeta w Gminie Komorniki

Komorniki dla Ciebie – All Right Reserved. Developed by ONEBIT

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Zgoda Zapoznaj się

Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00