Komorniki dla Ciebie Komorniki Z kijkami po Wielkopolskim Parku Narodowym – rajd integracyjny

Z kijkami po Wielkopolskim Parku Narodowym – rajd integracyjny

przez Komorniki Dla Ciebie
299 razy przeczytano 3 minut czytania

„Z kijkami po Wielkopolskim Parku Narodowym” – tak brzmi nazwa wydarzenia, które po raz dziewiąty odbyło się z myślą o wychowanków ośrodków szkolno-wychowawczych z regionu. Organizatorem Wielkopolskiego Rajdu Integracyjnego Osób Niepełnosprawnych, tak jak w poprzednich latach, był Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Mosinie przy wsparciu powiatu poznańskiego oraz Wielkopolskiego Parku Narodowego.

W imprezie, która odbyła się w miniony weekend udział wzięli podopieczni: Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im Z. Tylewicza w Poznaniu, Domu Pomocy Maltańskiej z Puszczykowa, Warsztatów Terapii Zajęciowej Amikus Poznań, Warsztatów Terapii Zajęciowej w Grodzisku Wlkp., Domu Pomocy Społecznej w Śremie, Zespołu Szkół Głogów, a także Specjalnego Ośrodka Szkolno -Wychowawczego im J. Korczaka w Mosinie.

Start rajdu znajdował się na Stacji Turystycznej Osowa Góra. Uczestnicy mieli do pokonania dystans 13,5 km. Pomimo nie do końca sprzyjającej aury wszyscy zawodnicy przekroczyli linię mety, która znajdowała się na polu biwakowym na Wypalankch. Po dotarciu na metę każdy zawodnik otrzymał unikatowy medal,  pamiątkowy dyplom i drobne upominki. Na zmęczonych sportowców czekało ognisko i pyszna grochówka. Impreza odbyła się pod patronatem starosty poznańskiego Jana Grabkowskiego.

Autor: Anna Skorczyk
Żródło: Powiat Poznański

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Podzielenia się nim ze znajomymi.

MOŻE CIĘ ZAINTERESUJE?

O Nas

Komorniki dla Ciebie – lokalna bezpłatna gazeta w Gminie Komorniki

Komorniki dla Ciebie – All Right Reserved. Developed by ONEBIT

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Zgoda Zapoznaj się

Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00