Komorniki dla Ciebie Wydarzenia Wyniki wyborów 2023 w gminie Komorniki

Wyniki wyborów 2023 w gminie Komorniki

przez info@one-bit.pl
241 razy przeczytano 4 minut czytania

Za nami Wybory do Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej oraz Referendum Ogólnokrajowe.
Poznajcie szczegóły frekwencji oraz szczegółowy podział głosów w gminie Komorniki.

[Źródło: https://wybory.gov.pl/sejmsenat2023/pl/sejm/wynik/gm/302107]

Frekwencja w wyborach do Sejmu i Senatu oraz referendum:

Sejm – 86,46%
Senat – 86,42%
Referendum – 26,57% 

Wyniki głosowania na komitety:

Komitet
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO.N IPL ZIELONI

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI – POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

KOMITET WYBORCZY NOWA LEWICA

KOMITET WYBORCZY KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ

KOMITET WYBORCZY BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY

Razem

Liczba głosów
9 488

3 483

3 075

2 325

1 111

308

19 790

Procent głosów
47,94%

17,60%

15,54%

11,75%

5,61%

1,56%

100,00%


Jak głosowaliśmy na poszczególnych kandydatów do Sejmu:

Lista nr 1 – KW BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY
Numer
Nazwisko i imiona
Liczba głosów
1
JEGER Tomasz
85
2
KUCHTA Iwona Monika
21
3
KLONOWSKA Aurelia Anna
10
4
KŁODNICKI Dariusz
10
5
DOBUCKI Robert
7
6
ŁUGOWICZ Radosław
11
7
STEC Marta Agnieszka
13
8
WNUK Mateusz Marcin
14
9
WESOŁOWSKA Aleksandra Róża
17
10
ZIÓŁKOWSKI Radosław
13
11
LEŚNIAK Daniel Łukasz
6
12
WAŁĘSA Radosław Lech
13
13
PRZYJAZNY Przemysław
18
14
DZIUBA Magdalena
12
15
GRACZYK Wojciech
5
16
MAJCHRZAK Karolina Maria
12
17
PRZYBYLSKA Paulina Serafina
6
18
KĄCKI Marek Leszek
4
19
MUSIAŁ Justyna Agata
11
20
OLCZYK Wojciech
20
Razem
308
Lista nr 2 – KKW TRZECIA DROGA PSL-PL2050 SZYMONA HOŁOWNI
Numer
Nazwisko i imiona
Liczba głosów
1
SCHÄDLER Ewa Katarzyna
1 429
2
TOMCZAK Jacek Jerzy
738
3
ROLA Dobrosław Piotr
198
4
BAUMGART Marek Piotr
79
5
KRAKOWIAK Julia Maria
170
6
GNIATKOWSKI Michał
71
7
RACZKIEWICZ Mikołaj
65
8
PATALAS Ewa Maria
91
9
JAZIC Jolanta
19
10
SOBCZYK Agata
249
11
SIEMIŃSKI Paweł Czesław
23
12
MAŁYSZKA-ŁUKOMSKA Natalia
60
13
BŁOCHOWIAK Arkadiusz Stanisław
19
14
KLONOWSKI Robert Piotr
19
15
PAWŁOWSKA Miranda Beata
22
16
SZABELSKI Adam
39
17
WOŚKOWIAK Wojciech Tadeusz
16
18
KONOPA Marcin
36
19
MARCINIAK Jakub Marek
34
20
WIŚNIEWSKA Agnieszka Jadwiga
106
Razem
3 483
Lista nr 3 – KW NOWA LEWICA
Numer
Nazwisko i imiona
Liczba głosów
1
UEBERHAN Katarzyna
645
2
KRETKOWSKA Katarzyna Maria
288
3
MAJEWSKI Dawid
95
4
MURAWA Dawid Paweł
217
5
URBAŃSKA Beata Kinga
52
6
TRZECIAK Katarzyna
687
7
GARCZEWSKI Łukasz
26
8
MAJERYK Emilia
42
9
KANIA Henryk
16
10
OWSIANNA Halina Maria
30
11
SHOSTAK Jana
35
12
DYLEWICZ Łukasz Mateusz
20
13
ŁUBIŃSKI Daniel
10
14
ANTKOWIAK Agnieszka Marzena
29
15
GÓRALSKI Maciej Miłosz
5
16
GRODZKA Elżbieta
38
17
JERZYŃSKI Sławomir
10
18
MARCINIAK Patryk Piotr
9
19
LEWANDOWSKA-PIETRUSZKA Zuzanna Sara
52
20
KUCHARSKI Michał Piotr
19
Razem
2 325
Lista nr 4 – KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
Numer
Nazwisko i imiona
Liczba głosów
1
SZYNKOWSKI VEL SĘK Szymon Andrzej
1 071
2
WRÓBLEWSKI Bartłomiej Piotr
896
3
EMILEWICZ Jadwiga Katarzyna
702
4
STRYJSKA Małgorzata Irena Aleksandra
45
5
ZYSK Tadeusz
54
6
CZERWIŃSKI Zbigniew
40
7
STRZELECKA Klaudia
49
8
SOMMERFELD Jacek
20
9
DUDZIAK Lidia Danuta
47
10
NOWAK Barbara
26
11
MARKIEWICZ Marian Jan
6
12
JAGIEŁKA Janusz Aleksander
2
13
KUŹ Aleksandra Maria
15
14
WARGIN-TORCHAŁA Joanna Małgorzata
6
15
LESZCZYŃSKA Elżbieta
20
16
GRELA Maria Anna
13
17
KMIEĆ Andrzej
5
18
MATYSIAK Mateusz Aleksander
3
19
SZYMKOWIAK Arleta Waleria
21
20
ŻELAZNY Filip
34
Razem
3 075
Lista nr 5 – KW KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ
Numer
Nazwisko i imiona
Liczba głosów
1
TUCZYŃSKI Piotr Edward
521
2
WAWRZYNIAK Piotr Wojciech
189
3
SZYNDLER Dariusz Leszek
82
4
GRZEGOREK Przemysław Marek
18
5
CHUDERSKI Sebastian Piotr
14
6
MALICKI Paweł Dawid
29
7
ŚWIDERSKI Marcin Jan
23
8
PRANKE Juliusz Robert
12
9
MICHALIK Daniel Marcin
13
10
GŁOWACKA Izabela
68
11
DODA-WYSZYŃSKA Agnieszka
39
12
STACHOWIAK Maria Teresa
16
13
SZCZESIAK Sylwia
14
14
JURKOWSKA Sara Beata
14
15
MĘDLEWSKI Robert Piotr
17
16
SŁOWIEŃSKA-WAWRZYNKIEWICZ Sandra Maria
8
17
SPIESZALSKI Jędrzej
9
18
JATCZAK Monika Wioleta
14
19
PAECH Jan Aleksander
11
Razem
1 111
Lista nr 6 – KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO.N IPL ZIELONI
Numer
Nazwisko i imiona
Liczba głosów
1
SZŁAPKA Adam Stanisław
4 483
2
KIERZEK-KOPERSKA Katarzyna Renata
665
3
BOSACKI Marcin Rafał
644
4
ROTNICKA Jadwiga Kazimiera
258
5
ZAWIEJA Bartosz Józef
444
6
SOKOŁOWSKA Tatiana Marta
128
7
NAWROCKA Elżbieta Antonina
109
8
WIELOCH Mirosław Andrzej
1 816
9
PRZYBYLSKA Patrycja Natalia
145
10
STERCZEWSKI Franciszek Wojciech
233
11
MAZUREK Marta
190
12
ZENKA-PODLASZEWSKA Dominika
55
13
BRYLEWSKI Maciej Stanisław
29
14
KARCZEWSKA-KRZEMIŃSKA Beata
30
15
LISIECKA-PAWEŁCZAK Maria Magdalena
41
16
STASIAK Michał Dominik
34
17
SZYMCZAK Zuzanna Maria
54
18
GARSZTKA Przemysław Zenon
26
19
GANOWICZ Grzegorz
104
Razem
9 488

Wyniki głosowania na komitety do Senatu

Wyniki głosowania na kandydatów
Kandydat
Komitet
Liczba głosów
Procent głosów
DZIKOWSKI Waldy
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO.N IPL ZIELONI
15 587
80,68%
 
BAREŁKOWSKA Dorota Elżbieta
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
3 732
19,32%
 
Razem
19 319
100,00%

Dziękujemy wszystkim osobom, które pracowały przy organizacji i sprawnym przeprowadzeniu wyborów.

Dziękujemy wyborcom za ogromną mobilizację i udział w głosowaniu.

Jesteście wspaniali.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Podzielenia się nim ze znajomymi.

MOŻE CIĘ ZAINTERESUJE?

O Nas

Komorniki dla Ciebie – lokalna bezpłatna gazeta w Gminie Komorniki

Komorniki dla Ciebie – All Right Reserved. Developed by ONEBIT

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Zgoda Zapoznaj się

Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00