Kraina podziemnej pomarańczy

Kraina podziemnej pomarańczy

Spotkanie pt. „W krainie podziemnej pomarańczy” ma na celu przybliżenie tematyki ziemniaka w Wielkopolsce poprzez zaznajomienie z agrotechniką tej rośliny, uprawą, aż po kulinarną obróbkę i degustację przygotowanych potraw. W ramach spotkania przedstawimy eksponaty służące do uprawy roli, sadzenia i zbioru ziemniaków. Wybierzemy się na wycieczkę na muzealne pole, gdzie omówione zostaną wymagania stawiane glebie pod ekonomiczną uprawę ziemniaka.

27 kwietnia (sobota)

– godz. 12:00-16:00 – spotkanie przy lokomobili:  pogadanka dotycząca ziemniaka; przejście do pawilonów celem prezentacji eksponatów związanych z uprawą, sadzeniem i zbiorem ziemniaków; przejście na pole muzealne- prezentacja zasadzonych ziemniaków – pogadanka; przejście do muzealnej kuchni – pokaz przygotowywania SZAGÓWEK.

28 kwietnia (niedziela)

– godz. 13:00-17:00 – spotkanie przy lokomobili:  pogadanka dotycząca ziemniaka; przejście do pawilonów celem prezentacji eksponatów związanych z uprawą, sadzeniem i zbiorem ziemniaków; przejście na pole muzealne- prezentacja zasadzonych ziemniaków – pogadanka;  przejście do namiotu na placu głównym (przy scenie) celem przygotowywania SZARYCH KLUSEK połączone z degustacją – pokaz wykonany przez Koło Gospodyń Wiejskich w Szreniawie.

Data

kwi 27 - 28 2024
Po terminie

Czas

08:00 - 17:00
Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie

Lokalizacja

Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie
ul. Dworcowa 5, 62-052 Szreniawa

Organizator

Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie
Telefon
61 81 07 629
Email
muzeum@muzeum-szreniawa.pl
Kod QR

O Nas

Komorniki dla Ciebie – lokalna bezpłatna gazeta w Gminie Komorniki

Komorniki dla Ciebie – All Right Reserved. Developed by ONEBIT

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Zgoda Zapoznaj się

Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00