8. JESIENNY RAJD POJAZDÓW ZABYTKOWYCH

8. JESIENNY RAJD POJAZDÓW ZABYTKOWYCH

Serdecznie zapraszamy miłośników zabytkowej motoryzacji i radosnej rywalizacji sportowej na organizowany przez Automobilklub Wielkopolski, Komisję Pojazdów Zabytkowych zamykający sezon 2023, 8. Jesienny Rajd Pojazdów Zabytkowych „Babie Lato z Zabytkami”.

Będzie to wyjątkowa edycja tej imprezy, ponieważ odbędzie się w weekend poprzedzający organizowany przez Miasto Poznań – „Tydzień Kobiet”, wpisując się w ideę tego przedsięwzięcia z dwóch powodów. Po pierwsze funkcje komandora oraz wicekomandora imprezy piastują utytułowane i od lat działające w Automobilklubie Wielkopolski panie a w grupie organizującej rajd są głównie kobiety. Po drugie natomiast, pierwszy raz w historii rajdów Komisji Pojazdów Zabytkowych zaistnieje osobna klasyfikacja dla kobiet – kierowców. Zakładamy trochę szerszy zakres umiejętności, jakie będą potrzebne przy wykonywaniu prób niż ten z jakim przeważnie spotykają się uczestnicy rajdów samochodowych. Z pewnością na załogi czeka mnóstwo atrakcji.

W piątkowy wieczór przed pyszną grillową kolacją (w razie niepogody podaną pod dachem) jest możliwość zwiedzania Pałacu w Będlewie z niezwykłym przewodnikiem, który w oryginalnym kontuszu szlacheckim poprowadzi nas przez zakamarki pałacowych zabudowań, zdradzając wiele tajemnic, znanych tylko jemu i niektórym komnatom.

Trasa rajdu będzie biegła m.in. przez gminy Dopiewo i Komorniki, które tak samo, jak Miasto Poznań, są partnerami imprezy, udostępniając uczestnikom piękne tereny oraz infrastrukturę w miejscach prób. Bardzo za to partnerstwo dziękujemy. Meta zlokalizowana została na terenie Poznania.

W sobotni wieczór, po rajdowej zabawie zapraszamy uczestników na Bal Komandorski w kompleksie pałacowym w Będlewie. Jadła, napoju i dobrej muzyki na pewno nie zabraknie.

Zgodnie z regulaminem zapraszamy do udziału w rajdzie auta minimum 30-letnie. Załoga powinna się składać z kierowcy i pilota. Szczególnie liczymy na udział Pań ale oczywiście również Panowie mile widziani. Ucieszą nas także osoby towarzyszące w samochodach. Dla najmłodszych przewidziane zostały specjalne niespodzianki.

Data

paź 13 - 15 2023
Po terminie

Czas

08:00 - 18:00
Kategoria
Kod QR

O Nas

Komorniki dla Ciebie – lokalna bezpłatna gazeta w Gminie Komorniki

Komorniki dla Ciebie – All Right Reserved. Developed by ONEBIT

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Zgoda Zapoznaj się

Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00