Komorniki dla Ciebie Aktualności WOŚP 2024 w Komornikach – „Tu wszystko gra OK!”

WOŚP 2024 w Komornikach – „Tu wszystko gra OK!”

przez Paweł Boner
191 razy przeczytano 4 minut czytania

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w Komornikach 28 stycznia, ale wolontariusze już są gotowi: gdy w połowie listopada ogłoszono nabór chętnych do kwestowania, lista zapełniła się w ciągu kilku dni. Ochotnicy czekali tylko na ten termin, tym bardziej, że z puszkami WOŚP chodzą już od lat…

Idea Orkiestry i niesamowita atmosfera czynienia dobra w skali całego kraju pociąga i sprawia, że w Komornikach nie ma problemu z wolontariuszami, z darczyńcami i firmami poświęcającymi czas, pracę, usługi i towary na rzecz zbiórek pieniędzy na szczytny cel WOŚP. W 2022 roku Orkiestra zebrała na terenie sztabu 6425 aż 72,7 tys. złotych. W grudniu 2023 rozpoczęły się pierwsze aukcje Allegro, założone z myślą o tegorocznym, 32 Finale Orkiestry – przy czym teraz sztab w Komornikach nosi numer 7234. Przypomnijmy: 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dedykowany będzie zakupowi sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na  oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych. Tym samym Orkiestra gra z hasłem „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!” i wymownym mottem: „Tu wszystko gra OK!”.

Organizatorami tegorocznego finału są: Gminny Ośrodek Kultury w Komornikach, Biblioteka Publiczna Gminy Komorniki, gmina Komorniki i Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji. Siedzibą sztabu będzie GOK – przy ul. Kościelnej 37.

– Wolontariusze otrzymają 54 puszki Orkiestry, do tego dodatkowe 40 puszek „firmowych” wystawionych będzie w siedzibach firm i instytucji – mówi Magdalena Paluszkiewicz ze sztabu WOŚP w Komornikach. – Mamy wśród nich osoby od lat kwestujące na cele Orkiestry, m.in. jednego z najstarszych wolontariuszy, rok w rok chodzącego z wnuczką, czy całe rodziny, każdego roku z radością zgłaszające się na ochotnika do orkiestrowej misji. Jestem przekonana, że gdyby była przydzielona większa liczba puszek, też byśmy ją bez trudu obsadzili.

Sztab w Komornikach otrzymuje kolejne dary przeznaczone na licytacje – przekazywane są m.in. kalendarze, breloczki, bidony, hulajnoga, vouchery na zabiegi kosmetyczne, na zajęcia w GOSiR-ze, czy na pobyt w ośrodku wypoczynkowym w górach.

– Początkowo planowaliśmy „grać” od godziny 15.00 do 20.00, ale zgłosiło się tylu chętnych, zainteresowanych organizowaniem wydarzeń, że w Komornikach będziemy świetnie bawić się i prowadzić jednocześnie zbiórkę od godz. 13.00 do 21.00, przy czym o godz. 20.00 zaplanowano oczywiście światełko do nieba – opowiada Magdalena Paluszkiewicz. – Wystąpią zespoły dziecięce, wokaliści, nasze „Aspirynki” i „Komorniczanie”, będą licytowane piłki z autografami, obrazy przekazane przez seniorów, uczestników zajęć plastycznych, będzie też ręcznie malowany obraz Patrycji Markowskiej. Naturalnie można też spodziewać się czegoś dla ciała: staną stoiska z popcornem, watą, kanapkami, zupą – wszystkie przygotowane przez firmy, które w ten sposób chcą wziąć udział w Finale! Mamy nadzieję, że w tym roku, pobijemy nasze wcześniejsze rekordy, tym bardziej, że liczyć się będą także wyniki aukcji Allegro…

Pierwsze imprezy o charakterze sportowym rozpoczną się o godz. 9.30 – w GOSiR-ze i sali SP1 rozegrane będą mecze Ogólnopolskiego Turnieju Mini Siatkówki dziewcząt i chłopców. Pół godziny później wystartuje Rajd Nordic Walking i Turniej Tenisa Stołowego dla dzieci i kobiet – podczas gdy dla mężczyzn – w samo południe.

Plan występów i licytacji zakłada występy: „Aspirynek” – o 13.30 i „Komorniczan” – o 14.15, Tańczącą Lampę – o 15.00, Regres – o 15.45, Activus – o 16.20, DoReMiZa – o 16.55, Live Band – 17.45, Agness – 18.30, RHB Bluess – o 19.15 i The Naturat – o 19.45. Uwaga: zabawy w licytacje zaplanowano o 14.00, 14.45, 15.30, 16.10, 16.35, 18.15, a także o godz. 19.00.

Paweł Baner

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Podzielenia się nim ze znajomymi.

MOŻE CIĘ ZAINTERESUJE?

O Nas

Komorniki dla Ciebie – lokalna bezpłatna gazeta w Gminie Komorniki

Komorniki dla Ciebie – All Right Reserved. Developed by ONEBIT

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Zgoda Zapoznaj się

Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00