Komorniki dla Ciebie Aktualności Wielkopolanki za kółkiem – rajd z okazji Dnia Kobiet

Wielkopolanki za kółkiem – rajd z okazji Dnia Kobiet

przez Komorniki Dla Ciebie
16 razy przeczytano 2 minut czytania

Z okazji Dnia Kobiet od prawie 30 lat panowie zrzeszeni w Automobilklubie Wielkopolski, organizują rajd turystyczny… Rajd wyjątkowy w swojej formule ponieważ przeznaczony tylko dla pań i noszący nazwę „Wielkopolanki za kółkiem”, w którym mogą brać udział tylko i wyłącznie panie. Ich mężowie, partnerzy, narzeczeni czy też przyjaciele zostają w tym dniu w domu, a panie mogą poczuć dreszczyk emocji związany ze współzawodnictwem, przy czytaniu itinerera i poszukiwaniu właściwej trasy przejazdu.

W tym roku rajd rozpocznie się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, skąd załogi wyjadą na dwa odcinki drogowe. Tam w warunkach normalnego ruchu drogowego, będą poszukiwać Punktów Kontroli Przejazdu (PKP) i starannie przepisywać ich oznaczenia do Karty Drogowej. Po pokonaniu odcinków drogowych załogi zameldują się na terenie Toru Poznań, gdzie zostaną zlokalizowane próby sprawnościowo-zręcznościowe, na których będzie można sprawdzić i zweryfikować swoje umiejętności jazdy samochodem oraz obsługi pojazdu roboczego w bezpiecznych warunkach.

– Sprawdzimy również wiedzę teoretyczną z zakresu ruchu drogowego oraz wiedzę ogólną z zakresu motoryzacji, i to nie tylko podczas rozwiązywania krótkich testów. Podczas oczekiwania na wyniki przewidujemy prelekcje z zakresu wprowadzonych ostatnio zmian w przepisach ruchu drogowego oraz udzielania pierwszej pomocy. Oczywiście dla uczestniczek przygotowana zostaje “ścianka” foto, a zdjęcia załóg trafią na pamiątkowe dyplomy. Nie zabraknie pucharów, medali dla najlepszych załóg. Będą wyróżnienia za najładniej przebrane załogi i udekorowane pojazdy. Będą także gadżety rajdowe dla wszystkich, a dla najlepszych, cenne nagrody od naszych zaprzyjaźnionych sponsorów – informują organizatorzy.

Warto przeczytać

Zapisy, regulamin i więcej informacji na stronie Automobilklubu Wielkopolski. Imprezę wspiera powiat poznański.

Źródło: powiat poznański

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Podzielenia się nim ze znajomymi.

MOŻE CIĘ ZAINTERESUJE?

O Nas

Komorniki dla Ciebie – lokalna bezpłatna gazeta w Gminie Komorniki

Komorniki dla Ciebie – All Right Reserved. Developed by ONEBIT

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Zgoda Zapoznaj się

Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00