Komorniki dla Ciebie Aktualności Walczą o ergometr dla swojej szkoły

Walczą o ergometr dla swojej szkoły

przez Komorniki Dla Ciebie
270 razy przeczytano 5 minut czytania

Trwa kolejna edycja wspólnego projektu powiatu poznańskiego i Wielkopolskiego Związku Towarzystw Wioślarskich pod nazwą „Pierwszy krok wioślarski na terenie powiatu poznańskiego”. Inauguracyjna odsłona tegorocznych zmagań gminnych, w których biorą udział uczniowie klas siódmych i ósmych, odbyła się w Luboniu. Przeprowadzono już także zawody w Plewiskach.

– Przeprowadzamy te zawody na trzech poziomach. Pierwszy jest etap szkolny. Polega on na tym, że do wybranych placówek dostarczamy ergometry wioślarskie, a tam nauczyciele wychowania fizycznego przeprowadzają zajęcia na tym sprzęcie i wybierają szkolną reprezentację, która następnie bierze udział w eliminacjach gminnych. No, a stamtąd najlepsi trafiają już do wielkiego finału, który tradycyjnie odbywa się w poznańskich hotelu Sheraton – mówi Aleksander Daniel, prezes Wielkopolskiego Związku Towarzystw Wioślarskich.

Inauguracyjna odsłona tegorocznych zmagań gminnych, w których biorą udział uczniowie klas siódmych i ósmych, odbyła się w Luboniu. Przeprowadzono już także zawody w Plewiskach. Rywalizacja w Szkole Podstawowej nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie dostarczyła sporych emocji. – Cieszymy się, że wiele szkół chce brać udział w naszej akcji. A walczyć jest o co, bo najlepsza placówka w finale otrzymuje od nas ergometr wioślarski. Dla młodzieży ma to być zachęta do uprawiania tej pięknej dyscypliny sportu – dodaje prezes.

W Plewiskach uczniów do osiągania jak najlepszych wyników dopingował Szymon Tomiak z Posnanii, który udzielał im również cennych wskazówek, jak korzystać z ergometru. – Sam trenuję na nim przez całą zimę – mówił młodzieżowy wicemistrz Europy w czwórce bez sternika i akademicki mistrz Europy w dwójce bez sternika. – To świetna inicjatywa, bo pozwala zachęcić młodzież do zabawy i rywalizacji. Żałuję, że sam nie miałem okazji wziąć udział w takich zawodach. Tym bardziej, że atmosfera tutaj jest niesamowita – dodał.

W tym miejscu warto też dodać, że uczestnicy „Pierwszego kroku wioślarskiego na terenie powiatu poznańskiego” są bacznie obserwowani przez trenerów poznańskich klubów. – Oni w ten sposób prowadzą nabór do swoich sekcji. Być może widzimy tutaj przyszłych mistrzów Polski, mistrzów świata, a może nawet medalistów olimpijskich. Każdego roku w naszej akcji bierze udział około dwa tysiące uczniów. I każdego roku ci najlepsi zaraz potem rozpoczynają poważne treningi. To wymierne efekty naszej inicjatywy – stwierdził Aleksander Daniel.

Następne eliminacje gminne odbędę się 25 października w Dopiewie oraz 8 listopada w Puszczykowie. Finał w hotelu Sheraton zaplanowano na 28 listopada.

Tekst i zdjęcia Tomasz Sikorski, Powiat Poznański

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Podzielenia się nim ze znajomymi.

MOŻE CIĘ ZAINTERESUJE?

O Nas

Komorniki dla Ciebie – lokalna bezpłatna gazeta w Gminie Komorniki

Komorniki dla Ciebie – All Right Reserved. Developed by ONEBIT

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Zgoda Zapoznaj się

Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00