Komorniki dla Ciebie Aktualności Uczniowie z Plewisk piekli świąteczne pierniki w Dworze Skrzynki

Uczniowie z Plewisk piekli świąteczne pierniki w Dworze Skrzynki

przez Komorniki Dla Ciebie
198 razy przeczytano 4 minut czytania

Uczniowie klasy 2a Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marii Curie-Skłodowskiej w Plewiskach wzięli udział w warsztatach pierniczkowych w Dworze Skrzynki: przygotowywali ciasto, wykrawali figurki oraz dekorowali je lukrem. Wydarzenie zostało zorganizowane przez samorządową instytucję kultury Instytut Skrzynki, którego zadaniem jest m.in. promocja regionalnej kuchni. Uczestnicy wzięli także udział w prezentacji dotyczącej staropolskich i wielkopolskich tradycji i zwyczajów związanych z Wigilią Bożego Narodzenia.

Wycieczka była również okazją do zwiedzenia Dworu Skrzynki – siedziby instytutu, gdzie działa nie tylko Centrum Dziedzictwa Kulinarnego i Kulturalnego Powiatu Poznańskiego, ale także ośrodek konferencyjno-szkoleniowy z noclegami i restauracją. Uczniowie poznali tajniki pracy kelnera, recepcjonisty, pokojowej, szefa kuchni i kucharzy oraz zobaczyli tę część obiektu, która na co dzień jest dostępna tylko dla pracowników Dworu.

Obiekt zrewitalizowany przez powiat poznański, który czynny jest od lipca br., został doskonale wyposażony w profesjonalne sprzęty, a pokoje noclegowe w komfortowe meble. Dzieci odwiedziły także pokój nr 114, który dedykowany jest gminie Komorniki, w której mieszkają – oznaczony jest tabliczką z herbem gminy oraz nieencyklopedycznymi ciekawostkami turystycznymi. Wewnątrz zaś znajduje się obraz namalowany specjalnie do tego pomieszczenia przez poznańskiego artystę Mikołaja Obryckiego.

Warto przeczytać

W Dworze mają miejsce także inne kulturalne wydarzenia – w najbliższy weekend zaplanowano koncerty: w sobotę 16 grudnia br. o 19.00 Koncert Świąteczny zespołu Inspiro Ensemble, a w niedzielę 17 grudnia o godz. 18.00 „Cztery Pory Roku Vivaldiego” w wykonaniu Filharmoników Poznańskich. Informacje o bieżących wydarzeniach i bilety na nie dostępne są na www.dworskrzynki.pl

Autor: Liliana Kubiak
Źródło: Powiat Poznański

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Podzielenia się nim ze znajomymi.

MOŻE CIĘ ZAINTERESUJE?

O Nas

Komorniki dla Ciebie – lokalna bezpłatna gazeta w Gminie Komorniki

Komorniki dla Ciebie – All Right Reserved. Developed by ONEBIT

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Zgoda Zapoznaj się

Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00