Komorniki dla Ciebie Wydarzenia Szreniawska hala tuż przed startem

Szreniawska hala tuż przed startem

przez Paweł Boner
9 razy przeczytano 4 minut czytania

Hala sportowa w Szreniawie, z boiskami pozwalającymi uprawiać kilka dyscyplin sportu, jest gotowa. Tomasz Stellmaszyk, wójt gminy Komorniki, informuje, że teraz trwają jeszcze działania formalne, związane z uzyskaniem pozwolenia na budowę.

– Takie chwile cieszą: Szreniawa, kolejny obiekt sportowy na mapie gminy, dofinansowany w kwocie niemal 3,5 mln złotych – mówi wójt.

Sportowcy, którzy będą korzystać z hali, mogą liczyć na boiska do gry w piłkę nożną, siatkówkę, korty do tenisa i do badmintona. W zależności od rozplanowania poszczególnych zajęć, jest taka możliwość, że hala może tętnić życiem na okrągło, przez cały dzień i przez cały tydzień.

– Hala o wymiarach 70×33 m zostanie zlokalizowana w miejscu istniejących boisk, przy ulicy Poznańskiej – zapowiadał w marcu portal Nasze Wiry. – Pojawi się w niej boisko do futsalu i badmintona oraz dwa korty tenisowe. Do dyspozycji będą również szatnie z zapleczem sanitarnym, łazienka z natryskiem, pomieszczenie dla trenerów i magazynek na sprzęt.

Z kolei w maju ubiegłego roku gmina Komorniki podała informację o podpisaniu umowy na budowę i zadaszenie boisk sportowych w Szreniawie, czyli na kompleksową modernizację przestrzeni sportowej, w tym właśnie na budowę wielofunkcyjnej hali sportowej, wyposażonej w zaplecze szatniowe, część socjalną, recepcję, bufet oraz poczekalnię dla gości (już wtedy informowano, że znajdą się w niej korty tenisowe, boisko do futsalu i boisko do badmintona), czy rozbiórkę istniejących boisk i modernizację infrastruktury technicznej, budowę nowej instalacji elektrycznej, kanalizacji sanitarnej, wodociągowej oraz wentylacji i ogrzewania. Inwestycję wówczas wyceniono na ponad 7,8 mln złotych.

Szreniawska hala znalazła się w gronie inwestycji z Poznania i z powiatów poznańskiego, leszczyńskiego, ostrowskiego, gnieźnieńskiego, wrzesińskiego, chodzieskiego i szamotulskiego, które otrzymały dofinansowanie, przekazane przez Urząd Marszałkowski w ramach I edycji Programu Rozwoju Infrastruktury Sportowej w Województwie Wielkopolskim.

– Budowa hal sportowych, sali gimnastycznej, rozbudowa stadionu piłkarsko-lekkoatletycznego czy budowa bieżni to działania, które uzyskały marszałkowskie wsparcie  w ramach I edycji Programu Rozwoju Infrastruktury Sportowej w Województwie Wielkopolskim. Na czternaście inwestycji samorządów miast i gmin z  regionu trafi  łącznie 18,5 mln zł dofinansowania – informował na początku roku samorząd. Zarząd Województwa Wielkopolskiego ogłosił nabór wniosków 6 marca 2025 roku, następnie lista rankingowa Programu  została przekazana do Ministerstwa Sportu i Turystyki, a dofinansowanie zostało zatwierdzone podczas styczniowej sesji Sejmiku Województwa Wielkopolskiego.

– Cieszę się, że możemy wesprzeć samorządy lokalne w realizacji ważnych dla ich społeczności inwestycji. To nasze kolejne działanie, które obejmuje obiekty sportowe. Rezultaty widać m.in. w wynikach wielkopolskich zawodników – mówił Marek Woźniak, marszałek województwa wielkopolskiego. 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Podzielenia się nim ze znajomymi.

MOŻE CIĘ ZAINTERESUJE?

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Zgoda Zapoznaj się

Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00