Hala sportowa w Szreniawie, z boiskami pozwalającymi uprawiać kilka dyscyplin sportu, jest gotowa. Tomasz Stellmaszyk, wójt gminy Komorniki, informuje, że teraz trwają jeszcze działania formalne, związane z uzyskaniem pozwolenia na budowę.
– Takie chwile cieszą: Szreniawa, kolejny obiekt sportowy na mapie gminy, dofinansowany w kwocie niemal 3,5 mln złotych – mówi wójt.
Sportowcy, którzy będą korzystać z hali, mogą liczyć na boiska do gry w piłkę nożną, siatkówkę, korty do tenisa i do badmintona. W zależności od rozplanowania poszczególnych zajęć, jest taka możliwość, że hala może tętnić życiem na okrągło, przez cały dzień i przez cały tydzień.
– Hala o wymiarach 70×33 m zostanie zlokalizowana w miejscu istniejących boisk, przy ulicy Poznańskiej – zapowiadał w marcu portal Nasze Wiry. – Pojawi się w niej boisko do futsalu i badmintona oraz dwa korty tenisowe. Do dyspozycji będą również szatnie z zapleczem sanitarnym, łazienka z natryskiem, pomieszczenie dla trenerów i magazynek na sprzęt.
Z kolei w maju ubiegłego roku gmina Komorniki podała informację o podpisaniu umowy na budowę i zadaszenie boisk sportowych w Szreniawie, czyli na kompleksową modernizację przestrzeni sportowej, w tym właśnie na budowę wielofunkcyjnej hali sportowej, wyposażonej w zaplecze szatniowe, część socjalną, recepcję, bufet oraz poczekalnię dla gości (już wtedy informowano, że znajdą się w niej korty tenisowe, boisko do futsalu i boisko do badmintona), czy rozbiórkę istniejących boisk i modernizację infrastruktury technicznej, budowę nowej instalacji elektrycznej, kanalizacji sanitarnej, wodociągowej oraz wentylacji i ogrzewania. Inwestycję wówczas wyceniono na ponad 7,8 mln złotych.
Szreniawska hala znalazła się w gronie inwestycji z Poznania i z powiatów poznańskiego, leszczyńskiego, ostrowskiego, gnieźnieńskiego, wrzesińskiego, chodzieskiego i szamotulskiego, które otrzymały dofinansowanie, przekazane przez Urząd Marszałkowski w ramach I edycji Programu Rozwoju Infrastruktury Sportowej w Województwie Wielkopolskim.
– Budowa hal sportowych, sali gimnastycznej, rozbudowa stadionu piłkarsko-lekkoatletycznego czy budowa bieżni to działania, które uzyskały marszałkowskie wsparcie w ramach I edycji Programu Rozwoju Infrastruktury Sportowej w Województwie Wielkopolskim. Na czternaście inwestycji samorządów miast i gmin z regionu trafi łącznie 18,5 mln zł dofinansowania – informował na początku roku samorząd. Zarząd Województwa Wielkopolskiego ogłosił nabór wniosków 6 marca 2025 roku, następnie lista rankingowa Programu została przekazana do Ministerstwa Sportu i Turystyki, a dofinansowanie zostało zatwierdzone podczas styczniowej sesji Sejmiku Województwa Wielkopolskiego.
– Cieszę się, że możemy wesprzeć samorządy lokalne w realizacji ważnych dla ich społeczności inwestycji. To nasze kolejne działanie, które obejmuje obiekty sportowe. Rezultaty widać m.in. w wynikach wielkopolskich zawodników – mówił Marek Woźniak, marszałek województwa wielkopolskiego.







