Komorniki dla Ciebie Komorniki Szkolna społeczność w Chomęcicach cieszy się z nowoczesnej sali sportowej

Szkolna społeczność w Chomęcicach cieszy się z nowoczesnej sali sportowej

przez Komorniki Dla Ciebie
145 razy przeczytano 4 minut czytania

30 stycznia 2024 roku – to był bardzo ważny dzień dla całej społeczności Szkoły Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Chomęcicach. Po miesiącach oczekiwań otwarto nowoczesną, pełnowymiarową halę sportową. Sala bezpośrednio przylega do szkoły, co daje pełen komfort uczniom.

– Cieszę się ogromnie, bo kończą się uciążliwe dojazdy uczniów do Komornik, gdzie odbywały się lekcje wychowania fizycznego – podkreśliła Dorota Trocha, sołtys Chomęcic.

Sala sportowa kosztowała 22 miliony złotych. Jest wyposażona w szatnie z toaletami i umywalniami, pokoje trenerów i sędziów, kotłownię, pomieszczenia magazynowe, porządkowe i techniczne, salkę korekcyjną. Inwestycja objęła nie tylko samą halę, ale i łącznik z budynkiem szkolnym, kuchnię, jadalnię.

Warto przeczytać

Dodatkowo wybudowano także chodniki, dojścia, drogę wewnętrzną i parkingi utwardzone z kostki brukowej na 54 miejsca (w tym trzy dla niepełnosprawnych) oraz dwa miejsca dla autokarów i tymczasowe dla dostawy towarów oraz Straży Pożarnej.

– Tylko kilka gmin w Polsce było stać na zbudowanie takich pełnowymiarowych sal – mówił w trakcie uroczystości Tomasz Stellmaszyk, zastępca wójta gminy Komorniki.

Na początek wydarzenia wprowadzony został poczet sztandarowy. Wszyscy uczestnicy odśpiewali hymn narodowy. Były wystąpienia oficjalnych gości uroczystości: dyrektor Anny Golczak, wójta Jana Brody. List z gratulacjami przysłała wojewoda Agata Sobczyk. Z kolei gratulacje od starosty odczytał radny Mirosław Wieloch, głos zabrali poseł Bartosz Zawieja, przewodniczący Rady Gminy Marian Adamski, sołtys Dorota Trocha, przedstawicielka kuratora oświaty. Proboszcz parafii z Konarzewa pobłogosławił nowy obiekt, przecięta została wstęga, zapłonął znicz olimpijski. Pierwszego gola w nowej hali strzelił wójt, po nim rzuty karne egzekwowali też inni oficjale.

Program artystyczny, którego głównym motywem był sport, przedstawili uczniowie. Szkolna Rada Rodziców wwiozła do nowej sali sportowej wielki tort, ufundowany przez Jerzego Ratajczaka z firmy Ma-Bud. 

Projektantem hali sportowej był Maciej Bednarek, a wykonawcą firma Constructo z Lubicza.

Źródło: Nowiny Komornickie

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Podzielenia się nim ze znajomymi.

MOŻE CIĘ ZAINTERESUJE?

O Nas

Komorniki dla Ciebie – lokalna bezpłatna gazeta w Gminie Komorniki

Komorniki dla Ciebie – All Right Reserved. Developed by ONEBIT

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Zgoda Zapoznaj się

Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00