Komorniki dla Ciebie Aktualności Szkoła w Plewiskach doposażona w meble i sprzęt ze środków MEN

Szkoła w Plewiskach doposażona w meble i sprzęt ze środków MEN

przez Komorniki Dla Ciebie
134 razy przeczytano 2 minut czytania

Komorniki znajdują się wśród gmin, które otrzymały dofinansowanie z Ministerstwa Edukacji Narodowej. To środki z rezerwy części oświatowej subwencji ogólnej, a pieniądze przeznaczono m.in. na doposażenie pomieszczeń w nowobudowanych i wyremontowanych szkołach, w tym na zakup sprzętu i pomocy dydaktycznych. Wcześniej zostały one zaopiniowane przez Stronę Samorządową Zespołu ds. Edukacji, Kultury i Sportu Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego..

W złożonym przez Urząd Gminy Komorniki wniosku o przekazanie środków znalazło się wyposażenie nowo wybudowanego skrzydła szkoły podstawowej nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Plewiskach w meble szkolne, pomoce dydaktyczne, sprzęt komputerowy i multimedialny oraz sprzęt sportowy do salki korekcyjnej na łączną kwotę 472 360 zł. Ostateczną decyzję w rozdysponowaniu rezerwy części oświatowej subwencji ogólnej podjął Minister Finansów i, jak informuje Urząd Gminy Komorniki – jego decyzją, gmina otrzymała na rok 2023 z tych środków kwotę 186 542 zł.

Przypomnijmy, że wrześniowa inauguracja  była wyjątkowa dla społeczność szkoły w Plewiskach. Naukę rozpoczęło 922 uczniów. Do użytku oddano nowe skrzydło, w którym uczy się 304 uczniów klas 1-3 w 14 salach lekcyjnych. Meble i wyposażenie trafiły m.in. do 7 sal lekcyjnych, pokoju konsultacji ulokowanych na parterze i do 8 klas, w tym do pracowni komputerowej, pomieszczenia zintegrowanej ścieżki kształcenia i pokoju zajęć wyrównawczych na pierwszym piętrze.

– To największa inwestycja oświatowa w gminie. Jej łączny koszy wyniósł ponad 50 mln zł. Pierwszy etap z głównym budynkiem i salą gimnastyczną kosztował ponad 25 mln zł. Nowo oddane skrzydło wraz z wyposażeniem kosztowało również pond 25 mln zł – mówi Jan Broda wójt gminy Komorniki. – obecnie wszyscy dążą do tego żeby szkoły były jednozmianowe, bo jest to dobra sytuacja i dla rodziców i dla uczniów. My robimy co możemy żeby spełnić te wymagania.

(AP)

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Podzielenia się nim ze znajomymi.

MOŻE CIĘ ZAINTERESUJE?

O Nas

Komorniki dla Ciebie – lokalna bezpłatna gazeta w Gminie Komorniki

Komorniki dla Ciebie – All Right Reserved. Developed by ONEBIT

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Zgoda Zapoznaj się

Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00