Komorniki dla Ciebie Aktualności Stu seniorów z powiatu poznańskiego bawiło się na Andrzejkach

Stu seniorów z powiatu poznańskiego bawiło się na Andrzejkach

przez Komorniki Dla Ciebie
116 razy przeczytano 4 minut czytania

Andrzejki były okazją do świętowania i zabawy dla seniorów z powiatu poznańskiego mieli swoje. – Ta impreza to strzał w dziesiątkę – zapewniała Irena Skrzypczak, przewodnicząca Powiatowej Rady Seniorów. To właśnie ta Rada była inicjatorem cyklicznych spotkań seniorów, które odbywają się w sali widowiskowej Centrum Rehabilitacyjno-Kulturalnego w Konarzewie.

W tym roku bawiło się tam ponad sto osób z gmin powiatu poznańskiego. – I to bawiło się świetnie, bo też seniorzy, jak mało kto, potrafią zaszaleć na parkiecie. A tańców podczas Andrzejek zabraknąć nie mogło. Najważniejsze w tym wszystkim jest jednak to, że osoby starsze mogą spędzić czas w większym gronie. Wtedy łatwiej poznać swoje talenty i zdolności. A i tych seniorom nie brakuje – podkreślała Irena Skrzypczak.

– Te imprezy weszły już do powiatowej tradycji. Kojarzą się z dobrą zabawą, miłym towarzystwem i fajną muzyką. W tym roku dodatkowo każdy mógł też wykonać badania profilaktyczne, w tym przypadku na osteoporozę – stwierdził Maciej Matuszewski dyrektor Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia Starostwa Powiatowego w Poznaniu. Dodajmy, że w Konarzewie pojawił się również iluzjonista, nie zabrakło także wróżb… – Zabawa i atrakcje są ważne, ale ta impreza organizowana jest również po to, aby seniorzy mogli wyjść z domu i spędzić ze sobą czas. By mogli porozmawiać o interesujących ich sprawach i wymienić się swoimi doświadczeniami – podsumowała Anna Czerniak, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie.

Zdjęcia: Mikołaj Drygas
Źródło: Powiat Poznański

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Podzielenia się nim ze znajomymi.

MOŻE CIĘ ZAINTERESUJE?

O Nas

Komorniki dla Ciebie – lokalna bezpłatna gazeta w Gminie Komorniki

Komorniki dla Ciebie – All Right Reserved. Developed by ONEBIT

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Zgoda Zapoznaj się

Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00