Komorniki dla Ciebie Aktualności Sołtysi w gminie Komorniki. Dagmara Urbaniak – Wiry

Sołtysi w gminie Komorniki. Dagmara Urbaniak – Wiry

przez Komorniki Dla Ciebie
393 razy przeczytano 6 minut czytania

Dagmara Urbaniak funkcję sołtysa Wir objęła niedawno, bo pod koniec ubiegłego roku. Mimo to ten rok obfitował w wiele wydarzeń i inicjatyw zorganizowanych na terenie sołectwa.

– Dokładnie pamiętam dzień, kiedy zostałam sołtysem. Było to 18 października 2022 roku. Na tym stanowisku zastąpiłam Katarzynę Wójcik, która cały czas wspiera mnie radą i pomocną, podobnie zresztą Magdalena Mroskowiak, radna gminy Komorniki – podkreśla Dagmara Urbaniak i dodaje: – Z Magdą działaliśmy wspólnie i energicznie w Radzie Rodziców w Szkole Podstawowej w Wirach. Udało się zrealizować wiele ciekawych pomysłów. Te doświadczenia przenoszę na grunt sołectwa w Wirach.

Dagmara Urbaniak wiele uwagi poświęca lokalnej społeczności, w dużej mierze stara się pomagać potrzebującym mieszkańcom, organizuje sąsiedzkie akcje.

– Umiem i chętnie rozmawiam z ludźmi. Drobne gesty pomocy, życzliwości są bardzo ważne w codziennym życiu. Przycięcie drzew, krzewów u sąsiadów, drobne prace porządkowe, niby nic, a integruje lokalną społeczność – mówi pani sołtys i zaznacza: – Nie tak dawno wspólnie z Karoliną Wojtkowiak z Fundacji Laba pomogliśmy trojgu bezdomnych, którzy ulokowali się rozpadającym grożącym zawaleniem pustostanie. Wszyscy zostali zaopatrzeni w żywność, środki higieny, odzież i skierowani do ośrodków dla osób bezdomnych.

Z wydarzeń, która odbyły się w 2023 roku z inicjatywy Dagmary Urbaniak, a które cieszyły się bardzo zainteresowaniem była przede wszystkim pierwsza edycja festynu Przywitanie Lata, który odbył się przy orliku. Były również Mikołajki pod koniec 2022 roku – po całej wsi jeździł samochód, a dzieciom rozdano czekolady. Na koniec było ognisko z kiełbaskami przy parafii.

– Frekwencja podczas Przywitania Lata była bardzo duża, a w organizację imprezy mocno zaangażowała się także Rada Sołecka. Pieniądze pochodziły z Budżetu Obywatelskiego. Cieszę się, że w przyszłym roku będzie kontynuacja tego wydarzenia. Sfinansowana zostanie ponownie z Budżetu Obywatelskiego, bo ponownie uzyskało bardzo dużo głosów. Termin 23 czerwca 2024 roku. Miejsce zostaje bez zmian – tłumaczy Dagmara Urbaniak i jednocześnie dodaje, że nie będzie już trzeba wypożyczać stołów, czy leżaków, bo z budżetu sołectwa zakupiono podstawowe wyposażenie. Jest również namiot z napisem sołectwo Wiry i zdjęciem przedstawiającym mural, który powstał na ścianie garażu przy parku księdza Karola Seichtera.

– Ten mural, na którym znajduje się lokomotywa to kolejny element, który stał się charakterystycznym punktem w naszej wsi. Przykuwa uwagę i po prostu zdobi dojście na dworzec – kończy sołtys Dagmara Urbaniak.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Podzielenia się nim ze znajomymi.

MOŻE CIĘ ZAINTERESUJE?

O Nas

Komorniki dla Ciebie – lokalna bezpłatna gazeta w Gminie Komorniki

Komorniki dla Ciebie – All Right Reserved. Developed by ONEBIT

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Zgoda Zapoznaj się

Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00