Komorniki dla Ciebie Komorniki Rowerem dla Niepodległej

Rowerem dla Niepodległej

przez Komorniki Dla Ciebie
336 razy przeczytano 4 minut czytania

Rowery udekorowane na biało-czerwono  i rowerzyści z narodowymi kokardami, dwie trasy po Wielkopolskim Parku Narodowym, pogoda Złotej Polskiej Jesieni i gorąca zupa na trasie. Tak będzie wyglądać tegoroczny Rajd Niepodległości. Już 5 listopada zaprasza na niego GOSiR Komorniki we współpracy z Zakręconymi Plewiskami i MTB Komorniki.

Rowerowy Rajd Niepodległości w gminie Komorniki odbywa się już tradycyjnie na początku listopada. W tym roku czekają na całe rodziny dwie trasy. Szybszą i dłuższą dla dorosłych – 32 km czerwonym szlakiem przygotowała grupa MTB Komorniki. Trasę rodzinną (ok. 15 km) zaplanowała i poprowadzi grupa Zakręcone Plewiska.

Udział w rajdzie jest bezpłatny. Start w niedzielę 5 listopada o godz. 10.00 na Stadionie GOSiR w Komornikach przy ul. Jeziornej.

– Poprowadzimy chętnych z Plewisk na miejsce startu. Zbiórka o godz. 9.15 – mówi Jakub Skrzypczak z Zakręconych Plewisk.

Obie grupy rajdowe pojadą różnymi trasami i spotkają się ponownie na Stadionie GOSiR. Po zakończeniu rajdu czeka na uczestników ciepły posiłek i wiele atrakcji.

– Oczywiście podczas trasy rodzinnej pojedziemy tempem dostosowanym do najsłabszego użytkownika. Tak, aby dały radę kilkuletnie dzieci i seniorzy – deklaruje Karolina Dobak z Zakręconych Plewisk.

Co ważne, dzień wcześniej rusza głosowanie do Budżetu Obywatelskiego 2024.

– Już podczas rajdu będzie można oddać głos na nasze pomysły – dodaje Jakub Skrzypczak z Zakręconych Plewisk.

Projekt nr 17 to Komornickie Rajdy Rodzinne Zakręcone Rowerowanie. – Już po raz trzeci szykujemy rajdy rowerowe dla mieszkańców gminy Komorniki. W latach 2022-23 w każdym z rajdów z budżetu obywatelskiego wzięło udział ponad 120 osób. Dzięki wsparciu mieszkańców gminy udało się zwiększyć bezpieczeństwo przejazdu, ufundować gadżety dla uczestników, zorganizować festyny rowerowe z kiełbaskami i konkursami. Także w 2024 roku chcemy przygotować trzy rajdy rodzinne – wyjaśnia Daniel „Pająk” Pajączkowski z Zakręconych Plewisk.

Po raz pierwszy zapaleńcy z Zakręconych Plewisk zgłosili także projekt inwestycyjny (projekt nr 18). – Zaplanowaliśmy rewitalizację rowerową Stawów Waszyngtońskich w Plewiskach i inwestycje rowerowe dla gminy Komorniki – wyjaśnia Łukasz Oczujda. To już tradycyjne miejsce rozpoczęcia rajdów rowerowych. Jednak brakuje tam miejsca, gdzie można usiąść i integrować się, zaparkować rowery.

– Chcemy zrobić tam miejsce wyjątkowe, które stanie się jednym z charakterystycznych miejsc dla gminy. Wybudujmy przyjazne miejsca do organizacji wycieczek i spotkań. Doposażmy też gminę w sprzęt rowerowy (przyczepy: do przewozu rowerów, dla dzieci, psów, atestowany sprzęt dla prowadzących rajdy) – apeluje Sebastian Szczęsny.

– Przygotowaliśmy ulotki z kodem QR, żeby można było od razu wziąć udział w głosowaniu do Budżetu Obywatelskiego – kończy Maciej Nowak.

Fot. Zakręcone Plewiska

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Podzielenia się nim ze znajomymi.

MOŻE CIĘ ZAINTERESUJE?

O Nas

Komorniki dla Ciebie – lokalna bezpłatna gazeta w Gminie Komorniki

Komorniki dla Ciebie – All Right Reserved. Developed by ONEBIT

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Zgoda Zapoznaj się

Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00