Komorniki dla Ciebie Wydarzenia Powstaje skatepark w Komornikach

Powstaje skatepark w Komornikach

przez Maciej Łosiak
1,7tyś. razy przeczytano 3 minut czytania

Będzie kolejne miejsce do rekreacji dla mieszkańców Komornik. Skatepark przy ul. Mieszka i Dobrawy w pobliżu Mostu Żydowskiego powstaje przede wszystkim z myślą o dzieciach i młodzieży. Oprócz urządzeń do jazdy na rolkach, deskorolkach, hulajnogach i rowerach BMX na ogrodzonym terenie znajdą się także trzy ławki i stojaki na rowery. Otwarcie ma nastąpić 4 maja.

Z urządzeń do wykonywania różnych ewolucji znajdą się na terenie skateparku: Bank ramp, Quarter Pipe, Funbox z boxem prostym + manual pad z poręczą, Grindbox. Płyta jezdna o powierzchni 27 m na 11 m została już wyłożony kostką bezfazową gr. 8 cm. Jest także dojście i tzw. strefa bezpieczna.

– Zamontowane zostaną również elementy małej architektury: trzy ławki z oparciami, dwie sztuki stojaków na rowery, kosze na śmieci i tablica informacyjna – wylicza Tomasz Stellmaszyk, zastępca wójta gminy Komorniki.

Zadbano także o uporządkowanie terenu wokół skateparku, gdzie będą nasadzenia zieleni  wraz z ich roczną pielęgnacją i zostanie zasiana trawa.

Całkowity koszt inwestycji wynosi 391 tys. zł. Prace realizowane są przez konsorcjum firm Avenir Polska oraz  Pol-Kram z Poznania.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Podzielenia się nim ze znajomymi.

MOŻE CIĘ ZAINTERESUJE?

O Nas

Komorniki dla Ciebie – lokalna bezpłatna gazeta w Gminie Komorniki

Komorniki dla Ciebie – All Right Reserved. Developed by ONEBIT

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Zgoda Zapoznaj się

Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00