Komorniki dla Ciebie Aktualności Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej

Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej

przez Komorniki Dla Ciebie
211 razy przeczytano 2 minut czytania

To już 25. edycja Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Współzawodnictwo dzieci i młodzieży, tak jak w poprzednich latach, podzielone zostało na trzy kategorie wiekowe i odbywa się w różnych dyscyplinach sportowych. Jednymi z bardziej popularnych są pływanie i unihokej. Powiatowy finał w pływaniu w pływaniu odbył się na Termach Maltańskich w Poznaniu.

– Rywalizowali zarówno chłopcy jak i dziewczęta. W sumie, na starcie stanęło ponad 130 zawodników z 28 szkół, którzy walczyli w sztafetach. Dwie najlepsze z każdej konkurencji awansowały na szczebel wojewódzki. Zawody stały na dobrym, choć zróżnicowanym poziomie. Wielu zawodników poprawiło swoje rekordy życiowe – mówi Przemysław Kuca, trener i organizatorów zawodów.

Turniej unihokeja odbył się natomiast w hali widowiskowo-sportowej w Stęszewie. – Wzięło w nim udział pięć zespołów ze szkół podstawowych z powiatu. Dwa zespoły awansowały do finału, który odbędzie się za kilka dni… Zawodnicy reprezentowali wysoki poziom. Było dużo bramek. Na szczęście obyło się też bez żadnych kontuzji – zapewnia Robert Tkaczyk, organizator zawodów.

Warto przeczytać

Współzawodnictwo dzieci i młodzieży w różnych dyscyplinach sportowych jest realizowane ze środków budżetowych powiatu poznańskiego. Ich organizatorem jest natomiast Szkolny Związek Sportowy „Wielkopolska”. W poprzedniej edycji igrzysk wzięło udział aż 140 reprezentacji szkolnych.

Źródło: Powiat Poznański

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Podzielenia się nim ze znajomymi.

MOŻE CIĘ ZAINTERESUJE?

O Nas

Komorniki dla Ciebie – lokalna bezpłatna gazeta w Gminie Komorniki

Komorniki dla Ciebie – All Right Reserved. Developed by ONEBIT

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Zgoda Zapoznaj się

Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00