Komorniki dla Ciebie Aktualności Podczas gali uhonorowano krwiodawców z Komornik

Podczas gali uhonorowano krwiodawców z Komornik

przez Komorniki Dla Ciebie
647 razy przeczytano 7 minut czytania

Agnieszka Naskręciak, Jakub Szymkowiak oraz prezes Zdzisław Wleklak to wyróżnione osoby z Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK w Komornikach podczas XIII Gali Wolontariatu oraz VII Gali Krwiodawców powiatu poznańskiego, która 28 września odbyła się w Hotelu Mercure. Łącznie zostało wyróżnionych 69 osób. – Ta impreza jest po to, aby Wam podziękować za to, co robicie dla innych – podkreślał starosta poznański Jan Grabkowski.

– Krwiodawcy i wolontariusze są wartością samą w sobie. Oni nie myślą o zaszczytach. Działają na rzecz innych, ponieważ mają taką potrzebę. Poświęcają im swój czas, który mogliby przecież wykorzystać w zupełnie inny sposób. Dlatego wiele lat temu postanowiliśmy, aby należycie docenić tych ludzi. W powiecie jest ich wielu, my dzisiaj dziękujemy tym najlepszym z najlepszych. Powiat poznański, choć jest duży i ma się czym pochwalić, nie mógłby tak dobrze funkcjonować jak funkcjonuje, gdyby nie oni. Rola tych osób jest nie do przecenienia – zapewniał starosta.

– Zarówno wolontariuszy jak i krwiodawców łączą takie cechy jak empatia i bezinteresowna chęć pomocy innym. Wolontariat kojarzy nam się przede wszystkim z osobami niepełnosprawnymi, ale on ma wiele odcieni. Mnie najbardziej cieszy to, że wśród dzisiaj wyróżnionych jest sporo młodych ludzi. To bowiem pokazuje, że chęć pomagania innym jest przekazywana z pokolenia na pokolenie i wybór czy dbać o swoje, czy dzielić się sobą, jest dla tych młodych osób wyborem oczywistym – dodała Małgorzata Halber, przewodnicząca Komisji Polityki Społecznej i Ochrony Zdrowia Rady Powiatu w Poznaniu.

Najmłodszą z wyróżnionych wolontariuszek była 15-letnia Natalia Dembska z Kórnickiego Stowarzyszenia Pomocy Osobom z Niepełnosprawnością Intelektualną i Ruchową „Klaudynka”. – Czym się zajmujemy? Między innymi zbieramy pieniądze na rehabilitację dla osób zmagających się z różnymi chorobami. Do pomagania innym zachęciła mnie mama. Nie wiem czym się będę zajmowała w przyszłości, ale na pewno znajdę czas na wolontariat, bo pomaganie innym jest… fajne – stwierdziła laureatka, która tak jak i inni wyróżnieni podczas gali mogła wysłuchać występu prowadzonego przez Radosława Elisa projektu muzycznego Tango Fogg.    

Lista wyróżnionych wolontariuszy

Ewa Adamska, Joanna Aleksandrowicz-Jarvinen, Danuta Bobrowska, Zbigniew Czekała, Anastazja Dehr, Natalia Dembska, Michał Donder, Jolanta i Stanisław Filipiakowie, Maja Gaca, Mariola Hetman, Franciszek Jakóbiec, Bożena Juchacz, Lechosław Kędra, Stefania Krzymieniewska, Piotr Łabuziński, Marcin Łaganowski, Aleksandra Mazurek, Alicja Mielcarek, Katarzyna Paszkowska, Błażej Puchała, Adam Retkowski, Jędrzej Rost, Danuta Rozmiarek, Sebastian Skolarus, Iwona Synowiec, Wojciech Ślewczuk, Aleksander Tarkowski, Anna Tomczak, Robert Twardowski, Bartosz Węglewski, Szymon Wojciechowski, Michał Wtorkowski, Wiesław Zaporowski

Wyróżnieni prezesi Klubów Honorowych Dawców Krwi

Ireneusz Hertel (Klub Honorowych Dawców Krwi PCK w Kostrzynie), Mariola Jabczyńska (Klub Honorowych Dawców Krwi PCK w Swarzędzu), Wojciech Janczewski (Klub Honorowych Dawców Krwi Stowarzyszenie „Dar Serc” w Baranowie), Włodzimierz Judek (Klub Honorowych Dawców Krwi w Czerwonaku), Paweł Kolosza (Klub Honorowych Dawców Krwi PCK „Błękitna Kropelka” w Biedrusku), Andrzej Szyc (Klub Honorowych Dawców Krwi PCK im. Św. Floriana w Kórniku), Zdzisław Wleklak (Klub Honorowych Dawców Krwi PCK w Komornikach), Zbyszko Wojciechowski (Klub Honorowych Dawców Krwi PCK „Lubonianka” w Luboniu), Stanisław Woźniak (Klub Honorowych Dawców Krwi PCK „Gośliniacy”)

Wyróżnieni krwiodawcy

Klub Honorowych Dawców Krwi PCK w Komornikach: Agnieszka Naskręciak, Jakub Szymkowiak, Zdzisław Wleklak.

Klub Honorowych Dawców Krwi PCK „Gośliniacy”: Dariusz Owsian, Józef Twardoń, Stanisław Woźniak.
Kostrzyński Klub Honorowych Dawców Krwi: Ireneusz Hertel, Aneta Klasa, Dorota Szewczak.
Klub Honorowych Dawców Krwi Stowarzyszenie „Dar Serc” w Baranowie: Jarosław Kabaciński, Grzegorz Kasperek, Mariusz Korbas.
Klub Honorowych Dawców Krwi PCK „Lubonianka” im. bł. Edmunda Bojanowskiego: Sławomir Dachtera, Piotr Nowak, Sławomir Splisgart.
Klub Honorowych Dawców Krwi PCK im. Św. Floriana w Kórniku: Robert Przepióra, Maciej Szyc, Artur Waszak.
Klub Honorowych Dawców Krwi PCK „Błękitna Kropelka” w Biedrusku: Paweł Kolosza, Marcin Rozek, Łukasz Włodarczak.
Klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy SM w Swarzędzu: Dariusz Grajkowski, Leszek Nowak, Robert Szejnig.
Klub Honorowych Dawców Krwi w Czerwonaku: Tomasz Jędroszkowiak, Mariusz Lis, Wojciech Skrzekut.

Źródło www.powiat.poznan.pl
Fot. Anna Skalska

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Podzielenia się nim ze znajomymi.

MOŻE CIĘ ZAINTERESUJE?

O Nas

Komorniki dla Ciebie – lokalna bezpłatna gazeta w Gminie Komorniki

Komorniki dla Ciebie – All Right Reserved. Developed by ONEBIT

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Zgoda Zapoznaj się

Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00