Komorniki dla Ciebie Aktualności Piłkarskie Grand Prix z udziałem drużyn z Komornik

Piłkarskie Grand Prix z udziałem drużyn z Komornik

przez Komorniki Dla Ciebie
125 razy przeczytano 4 minut czytania

Młodzi piłkarze Akademii Piłkarskiej Reissa z Jarocina (w starszej kategorii – orlik) oraz KS Canarinhos Skórzewo (w kategorii – żak) zostali triumfatorami 22. edycji Grand Prix Orlików i Żaków w halowej piłce nożnej. Turniej rozegrany został w hali Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dopiewie. Rywalizowano o puchar Prezesa Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej pod honorowym patronatem Jana Grabkowskiego, starosty poznańskiego w kategorii orlik oraz wójta gminy Dopiewo, Pawła Przepióry w kategorii żak.

W turnieju startowały również zespoły z gminy Komorniki. W zmaganiach orlików (rocznik 2013 i młodsi U11) w Silver League czwarte miejsce zajęła ekipa AF Orły Komorniki, a szóste LKS Wielkopolska Komorniki. Natomiast w rywalizacji żaków (rocznik 2015 i 2016 U8, U9) w Gold League szósta lokatę zajęli reprezentanci LKS Wielkopolska Komorniki.

– Celem imprezy była nie tylko rywalizacja i zmagania sportowe, ale również integracja młodzieży i trenerów – podkreślał Marcin Napierała, dyrektor GOSiR Dopiewo.

Zawody orlików bacznie obserwował również wicestarosta poznański, Tomasz Łubiński – Znakomita organizacja, efektowna ceremonia zakończenia a także doświadczenie zdobyte tutaj na boisku, w przyszłości na pewno tym młodym ludziom pomoże. Jeśli nie w ich przygodzie sportowej to na pewno w codziennym, zawodowym życiu – podsumował wicestarosta.

W 22. edycji zawodów wzięli udział młodzi adepci piłki nożnej w kategorii: orlik oraz żak. W starszej kategorii, najlepsi okazali się zawodnicy Akademii Piłkarskiej Reissa z Jarocina. W młodszej kategorii na najwyższym stopniu podium stanęli piłkarze KS Canarinhos Skórzewo, którzy w pokonanym polu pozostawili takie zespoły jak Warta Poznań czy Warta Śrem. Do rywalizacji przystąpiły łącznie 24 drużyny w tym między innymi z powiatu poznańskiego: AP Błękitni Owińska, GKS Dopiewo, KKS 1922 Lechia Kostrzyn, KS Orkan Konarzewo, Korona Zakrzewo, AP Wilki Dąbrówka, KS Orkan Konarzewo, MKS Patria Buk, LKS Wielkopolska Komorniki, AF Orły Komorniki, Olimpia Plewiska, KKS 1922 Lechia Kostrzyn, UKS Orlik Mosina i AP Lwy Tarnowo Podgórne.

Źródło powiat poznański

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Podzielenia się nim ze znajomymi.

MOŻE CIĘ ZAINTERESUJE?

O Nas

Komorniki dla Ciebie – lokalna bezpłatna gazeta w Gminie Komorniki

Komorniki dla Ciebie – All Right Reserved. Developed by ONEBIT

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Zgoda Zapoznaj się

Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00