Komorniki dla Ciebie Wydarzenia Od poniedziałku Tydzień Zdrowia Kobiet

Od poniedziałku Tydzień Zdrowia Kobiet

przez Komorniki Dla Ciebie
96 razy przeczytano 4 minut czytania

W Wielkopolskim Oddziale Wojewódzkim NFZ, w poniedziałek 4 marca rozpocznie się Tydzień Zdrowia Kobiet. Do 11 marca odbywać się będą wydarzenia promujące profilaktykę. Każda kobieta, która odwiedzi Sale Obsługi Klientów WOW NFZ otrzyma kompleksową informację na temat programów profilaktycznych oraz miejsc, w których można wykonać badania.

Każdy dzień Tygodnia Zdrowia Kobiet jest poświęcony konkretnej tematyce profilaktycznej:

 4 marca (poniedziałek): Międzynarodowy Dzień Świadomości HPV

 5 marca (wtorek): Profilaktyka 

 6 marca (środa): Mammografia

 7 marca (czwartek): Cytologia

 8 marca (piątek): Kardiologia

 9 marca (sobota): Opieka psychiatryczna

 10 marca (niedziela): Onkopłodność

 11 marca (poniedziałek): EkstraFacet – profilaktyka dla mężczyzn.

Bezpłatna mammografia

Dzień Kobiet to doskonała okazja do badań mammograficznych. Panie w wieku 45-74 lat, które nie miały wykonanej mammografii w ciągu ostatnich dwóch lat, mogą skorzystać z bezpłatnego badania profilaktycznego finansowanego przez NFZ. Mammobus będzie miał swój przystanek przy siedzibie WOW NFZ przy ul. Grunwaldzkiej 158 w dniu 6 marca w godzinach 9-15. Warto wcześniej umówić się na badanie. Rezerwacja pod numerem telefonu (061) 850 13 27.

Specjalny dyżur konsultantów infolinii NFZ

Z okazji Dnia Kobiet od 4 do 8 marca NFZ uruchamia specjalny dyżur konsultantów Telefonicznej Informacji Pacjenta. Dzwoniąc pod bezpłatny całodobowy numer 800 190 590, każda kobieta będzie mogła uzyskać pełną wiedzę na temat wszystkich zalecanych kobietom badań profilaktycznych. Konsultanci podpowiedzą również, gdzie takie badanie można wykonać.

W akcje w ramach Tygodnia Zdrowia Kobiet będą zaangażowani pracownicy wielkopolskiego oddziału NFZ. Oto, co zaplanowano na nadchodzące dni. Przy okazji każdego wydarzenia, poza informacjami dotyczącymi motywu przewodniego danego wydarzenia będzie można dowiedzieć się więcej o wszystkich programach profilaktycznych i narzędziach pomagających prowadzić zdrowy tryb życia od NFZ. Dodatkowo dostępna będzie możliwość przeprowadzenia analizy składu ciała.

Poniedziałek, 4 marca, dzień poświęcony świadomości HPV

W Sali Obsługi Klientów WOW NFZ przy ul. Piekary 14/15 w Poznaniu przy wsparciu ekspertów z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej będziemy informować o znaczeniu szczepień przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego (HPV). Zapraszamy w godz. 10-14.

Wtorek, 5 marca, dzień poświęcony profilaktyce (w szczególności Profilaktyce 40 plus)

Wydarzenie odbędzie się w Centrum Medycznym HCP w Poznaniu. W godz. od 9-14 będziemy mówić o profilaktyce zdrowotnej, a w szczególności o zasadach korzystania z programu Profilaktyka 40 plus. Powiemy także o funkcjonalnościach Akademii NFZ, Dietach NFZ oraz aplikacji MojeFizjo+.

Środa, 6 marca, dzień poświęcony mammografii

Tego dnia odbędą się dwa wydarzenia. Przed siedzibą wielkopolskiego oddziału NFZ przy ul. Grunwaldzkiej 159 zaparkuje mammobus, w którym od godz. 10 do 14 będzie można wykonać badania w ramach programu profilaktyki raka piersi. Dodatkowo w Sali Obsługi Klientów pojawią się Amazonki. Powiedzą o profilaktyce raka piersi, a także na fantomach nauczą samobadania piersi oraz jąder.

Drugie wydarzenie odbędzie się pod hasłem „Zdrowie kobiety” w poznańskim Centrum Inicjatyw Senioralnych. Tutaj także pracownicy wielkopolskiego oddziału NFZ pojawią się w godz. 10-14 i będą promować profilaktykę zdrowotną kobiet oraz mężczyzn. Obecni będą też m.in. przedstawiciele Wielkopolskiej Okręgowej Izby Aptekarskiej, a także dietetyk.

Czwartek, 7 marca, dzień poświęcony cytologii

W Wielkopolskim Centrum Onkologii w godz. 10-14 będziemy mówić o profilaktyce raka szyjki macicy i zachęcać do regularnej cytologii. Wspierać nas będą dietetyk oraz poznańskie Amazonki. Poruszymy też temat profilaktyki raka piersi oraz jąder.

Piątek, 8 marca, dzień poświęcony kardiologii

To dzień dla serca kobiet. W siedzibie WOW NFZ w Poznaniu przy ul. Piekary 14/15 dyżurować będzie pielęgniarka z Centermed, która wyjaśni, czym jest program profilaktyki chorób układu krążenia (ChUK) i jak można wziąć w nim udział. Z jej porad będzie można skorzystać w godzinach: 10-14, wtedy też będą wykonywane pomiary ciśnienia.

Sobota, 9 marca

Stoisko profilaktyczne WOW NFZ pojawi się na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Podczas Poznańskich Targów Książki w Strefie Zdrowia – Poznań w Formie będzie można skorzystać z poradnictwa profilaktycznego. W godzinach od 10 do 16 nasi pracownicy oferować będą też wyrobienie EKUZ.

Poniedziałek, 11 marca, dzień poświęcony mężczyznom

W poniedziałek o swoje zdrowie będą mieli okazję zadbać mężczyźni. W Centrum Medycznym HCP w Poznaniu, w godzinach od 9 do 14 prowadzona będzie akcja profilaktyki nowotworów prostaty i jąder. Mężczyźni otrzymają materiały z informacjami dotyczącymi tych chorób.

Źródło: Zespół prasowy – Wielkopolski NFZ

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Podzielenia się nim ze znajomymi.

MOŻE CIĘ ZAINTERESUJE?

O Nas

Komorniki dla Ciebie – lokalna bezpłatna gazeta w Gminie Komorniki

Komorniki dla Ciebie – All Right Reserved. Developed by ONEBIT

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Zgoda Zapoznaj się

Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00