Komorniki dla Ciebie Wydarzenia Obchody Święta 3 Maja w Gminie Komorniki: Świętowanie Historycznej Chwili

Obchody Święta 3 Maja w Gminie Komorniki: Świętowanie Historycznej Chwili

przez Komorniki Dla Ciebie
9 razy przeczytano 2 minut czytania

Gmina Komorniki oraz Gminny Ośrodek Kultury w Komornikach serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców oraz miłośników historii na uroczyste obchody 233. Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. To wyjątkowa okazja, by uczcić jeden z najważniejszych momentów w historii Polski.

Obchody odbędą się3 maja 2024 o godzinie 11:15, rozpoczynając od Mszy Świętej w Kościele pw. Św. Andrzeja Apostoła w Komornikach. Następnie o godzinie 12:00 planowane jest Złożenie Kwiatów w Ogródku Pamięci, będącym miejscem symbolicznym dla wspomnień o bohaterach narodowych. Po tej wzruszającej ceremonii, o godzinie 12:30, uczestnicy przejdą w przemarszu do Centrum Tradycji i Kultury (CTiK) w Komornikach, gdzie czekać będą na nich kawa i pyszne ciasto. Całość zakończy się o godzinie 14:00.

Święto 3 Maja to nie tylko okazja do refleksji nad historią, ale także do celebracji wartości, które kształtują tożsamość narodową. Uchwalenie Konstytucji 3 Maja w 1791 roku było przełomowym momentem w dziejach Polski, symbolizującym dążenie do niepodległości i demokracji. To właśnie tego dnia Polacy świętują swoją suwerenność i wspólnotę.

Warto przeczytać

Msza Święta oraz Złożenie Kwiatów to momenty zadumy i skupienia, podczas których oddajemy hołd tym, którzy walczyli o wolność Ojczyzny. Przemarsz do CTiK, wzbogacony o wspólne spożywanie kawy i ciasta, to czas integracji społeczności lokalnej i budowania więzi międzyludzkich.

Zapraszamy wszystkich, bez względu na wiek czy przekonania, do wzięcia udziału w obchodach Święta 3 Maja w Gminie Komorniki. To doskonała okazja nie tylko do uczczenia naszej historii, ale także do spędzenia czasu w gronie rodziny i przyjaciół, czerpiąc radość ze wspólnego przeżywania ważnych chwil.

Wspólnie uczcijmy tę doniosłą rocznicę, oddając hołd naszym przodkom i budując wspólną przyszłość w duchu patriotyzmu i wspólnoty. Do zobaczenia na obchodach!

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Podzielenia się nim ze znajomymi.

MOŻE CIĘ ZAINTERESUJE?

O Nas

Komorniki dla Ciebie – lokalna bezpłatna gazeta w Gminie Komorniki

Komorniki dla Ciebie – All Right Reserved. Developed by ONEBIT

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Zgoda Zapoznaj się

Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00