Komorniki dla Ciebie Aktualności Nagroda starosty poznańskiego

Nagroda starosty poznańskiego

przez Komorniki Dla Ciebie
338 razy przeczytano 3 minut czytania

Można już zgłaszać kandydatury do Nagrody Starosty Poznańskiego. Właśnie rozpoczęła się kolejna edycja konkursu. Szansę na otrzymanie wyróżnienia za rok 2023 mają społecznicy, organizacje pozarządowe oraz przedsiębiorcy. Ich aktywność, pomysłowość, zaangażowanie i troska o mieszkańców powiatu poznańskiego znów zostaną docenione przez kapitułę. Wnioski można składać do końca października 2023 roku.

– Z największą przyjemnością zapraszam mieszkańców powiatu do udziału w konkursie. Z niecierpliwością oczekuję zgłoszeń osób oraz firm odpowiedzialnych i wrażliwych społecznie. Ich zapał może inspirować i zrodzić rzeczy naprawdę ważne – mówi Jan Grabkowski, starosta poznański. – Nagroda ma na celu podkreślenie wartości ich pracy na rzecz innych, społecznikowskiego zaangażowania oraz efektów włączenia się we wspólną przestrzeń działania, jaką jest nasz region – dodaje starosta.  

W powiecie poznańskim jest wiele osób, organizacji oraz przedsiębiorstw, które mają szczególne dokonania na rzecz powiatu i jego mieszkańców. Jeżeli znasz tych, których warto docenić i uhonorować, zgłoś ich do Nagrody Starosty Poznańskiego. Zgłoszenia do 31.10.2023 r. Spośród przesłanych kandydatur kapituła konkursu wyłoni laureatów w trzech kategoriach: inicjatyw obywatelskich, organizacji pozarządowych i przedsiębiorczości.

Warto przeczytać

Wnioski mogą złożyć: grupa co najmniej 100 mieszkańców powiatu poznańskiego, minimum trzy organizacje społeczne lub stowarzyszenia, jak również organy oraz jednostki pomocnicze gmin. Zgłoszenie musi być podpisane, zawierać kategorię nagrody i dane identyfikujące kandydata. Ponadto należy przedstawić jego osiągnięcia oraz dotychczasową działalność w regionie.

Jak dotąd za różne formy wspierania potrzebujących statuetki otrzymali m.in. Fundacja Mój Mount Everest, Justyna Maćkowiak-Szukalska i Karolina Wasilewska-Waligórska za akcję „Serce od Serca”, Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych i Ich Rodzin „ROKTAR”, Fundacja „Stworzenia Pana Smolenia” czy Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Wspólna Droga” w Luboniu. Nagrodę otrzymał też Ireneusz Lesicki, pedagog i muzykoterapeuta.

Za działalność charytatywną wyróżniono Grażynę Manikowską-Krawiec, Ewę Wodzyńską za integrowanie amatorskiego ruchu artystycznego seniorów, a Ryszarda Lubkę za rozwiązywanie problemów społecznych. Natomiast Eugeniusza Jacka za zaangażowanie w krwiodawstwo oraz turystykę powiatu poznańskiego. Nagrodę odebrała też Krystyna Semba za wybitne zaangażowanie w życie społeczne. Z kolei wśród wyróżnionych firm znalazły się: spółka Apart, spółka akcyjna ALTER, Fabryka Mebli Biurowych MARO, Poz Bruk, Novol, STS Logistic czy Solaris.

Wnioski można składać do 31.10.2023 r. na adres mailowy joanna.felinska@powiat.poznan.pl, pocztą na adres: Gabinet Starosty, Starostwo Powiatowe, ul. Jackowskiego 18, 60-509 Poznań lub osobiście w kancelarii Starostwa. Pełny regulamin i wzór wniosku znajdują się poniżej.

Regulamin – Nagroda Starosty Poznańskiego

Wniosek Nagroda Starosty Poznańskiego

Źródło www.powiat.poznan.pl

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Podzielenia się nim ze znajomymi.

MOŻE CIĘ ZAINTERESUJE?

O Nas

Komorniki dla Ciebie – lokalna bezpłatna gazeta w Gminie Komorniki

Komorniki dla Ciebie – All Right Reserved. Developed by ONEBIT

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Zgoda Zapoznaj się

Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00