Komorniki dla Ciebie Aktualności Na Szlaku Wielkopolskich Winnic są też przystanki w powiecie poznańskim

Na Szlaku Wielkopolskich Winnic są też przystanki w powiecie poznańskim

przez Komorniki Dla Ciebie
216 razy przeczytano 3 minut czytania

Z inicjatywy Wielkopolskiego Stowarzyszenia Winiarzy, w stolicy Wielkopolski, otwarto Szlak Wielkopolskich Winnic. Obecny podczas ceremonii otwarcia był m.in. Jan Babczyszyn, dyrektor Instytutu Skrzynki, który znajduje si e w gminie Stęszew. Podczas dwudniowej imprezy wielbiciele tego szlachetnego trunku mogli nie tylko zakupić i zdegustować regionalne wina, ale także zgłębić tajniki ich produkcji dzięki rozmowom, prelekcjom i warsztatom prowadzonym przez lokalnych winiarzy oraz ekspertów.

Szlak Wielkopolskich Winnic ma już 16 członków, m.in. Winnicę Edison, która wraz z restauracją Hotelu Edison jest członkiem Szlaku Kulinarnego „Smaki Powiatu Poznańskiego”. Kolejnym ważnym reprezentantem powiatu poznańskiego na winnym szlaku jest Winnica Morena z Puszczykowa. Ma ona szczególną rekomendację operatora kulinarnego szlaku, Instytutu Skrzynki – Instytutu Dokumentacji, Rozwoju i Promocji Dziedzictwa Kulturowego i Kulinarnego Powiatu Poznańskiego.

Wino Muscaris 2023 zdobyło złoty medal na 15 Konkursie Polskich Win i Cydrów2023. W VII Międzynarodowym Konkursie Win TuchoViniContest winnica zdobyła dwa srebrne medale: za wina Seyval Blanc z 2020 oraz Rondo 2021. Instytut Skrzynki zachęca restauracje, zwłaszcza te będące członkami Szlaku Kulinarnego „Smaki Powiatu Poznańskiego” do współpracy z lokalnymi winiarzami, a szczególnie z Winnicą Morena. Wyśmienite lekkie wina białe i czerwone z jej oferty są już dostępne w restauracji i barze Dworu Skrzynki w gminie Stęszew.

Warto tutaj nadmienić, że Instytut Skrzynki podpisał z Wielkopolskim Stowarzyszeniem Winiarzy Porozumienie o współpracy partnerskiej w zakresie badania, dokumentacji i promocji kulturowego i kulinarnego dziedzictwa Wielkopolski, w tym powiatu poznańskiego.

Autor: Liliana Kubiak
Źródło: Powiat Poznański

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Podzielenia się nim ze znajomymi.

MOŻE CIĘ ZAINTERESUJE?

O Nas

Komorniki dla Ciebie – lokalna bezpłatna gazeta w Gminie Komorniki

Komorniki dla Ciebie – All Right Reserved. Developed by ONEBIT

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Zgoda Zapoznaj się

Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00