Komorniki dla Ciebie Aktualności Mobilność zrównoważona

Mobilność zrównoważona

przez Maciej Łosiak
12 razy przeczytano 1 minut czytania

Poprzedni polski rząd podpisał z Komisją Europejską umowę partnerstwa dotyczącą finansowania przedsięwzięć komunikacyjnych. Na jej podstawie każda gmina może ubiegać się o dotacje w tej dziedzinie tylko pod warunkiem przyjęcia przez nią planu zrównoważonej mobilności, obowiązującego do 2040 roku.

Gościem ostatniej sesji Rady Gminy Komorniki byli Bogdan Frąckowiak, pełnomocnik Metropolii Poznań i jego współpracownicy. Prezentowali taki właśnie plan. Muszą go przyjąć wszystkie gminy tworzące wspólnie z Poznaniem metropolię, a także te sąsiadujące z metropolią, do których dociera Poznańska Kolej Metropolitalna, łącznie 21. Poznań jest węzłem położonym przy europejskim korytarzu transportowym, konieczne jest więc spełnienie określonych zasad. Bez tego nie jest możliwe występowanie o unijne dofinansowanie.

Komorniccy radni przyjęli ten plan jednomyślnie. Do gminnego samorządu należy ustalenie priorytetów finansowanych przedsięwzięć. Radni nie mają wątpliwości, że inwestycjami, które powinny być za unijne pieniądze realizowane w pierwszej kolejności, są węzeł przesiadkowy w Szreniawie i drogi rowerowe, zwłaszcza ta, która poprowadzi z Komornik do Plewisk.

Maciej Łosiak

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Podzielenia się nim ze znajomymi.

MOŻE CIĘ ZAINTERESUJE?

O Nas

Komorniki dla Ciebie – lokalna bezpłatna gazeta w Gminie Komorniki

Komorniki dla Ciebie – All Right Reserved. Developed by ONEBIT

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Zgoda Zapoznaj się

Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00