Komorniki dla Ciebie Aktualności Mieszkańcy ostrzegają się – ktoś zaczepiał dziecko na przystanku!

Mieszkańcy ostrzegają się – ktoś zaczepiał dziecko na przystanku!

przez Paweł Boner
673 razy przeczytano 2 minut czytania

Dziadek pomylił dziewczynkę ze… swoją wnuczką

Policja już wie, kim był mężczyzna, zapraszający dziewczynkę do samochodu (pisaliśmy o tym w miniony piątek TU LINK). Jak się okazało, po tym, jak o sprawie zrobiło się głośno w lokalnej społeczności, zgłosił się sam na policję. To starszy mężczyzna, który zeznał, że pomylił dziewczynkę z wnuczką: wnuczka miała spóźnić się na autobus, powiadomiła o tym telefonicznie rodziców, a dziadek, chcąc pomóc i podwieźć ją, pojechał na przystanek. Gdy zorientował się, że dziecko, z którym rozmawia, to nie jego wnuczka – odjechał.


Policja przyjmuje, że zgłoszenie jest prawdziwe – chwali jednocześnie dziewczynkę, że nie wsiadła do nieznanego samochodu.

Warto przeczytać

Do niebezpiecznego zdarzenia miało dojść w Walerianowie – ostrzegają się mieszkańcy Komornik na swoim internetowym forum: oto nieznany „mężczyzna zaczepiał dziewczynkę na przystanku, „mówił, że coś jej pokaże” i chciał, by wsiadła do niego do samochodu. 

Mieszkańcu piszą: „Uwaga rodzice! Dziś na przystanku w Walerianowie jakiś Pan zaczepiał córkę i chciał, żeby wsiadła do jego samochodu. Mówił, że coś jej pokaże, jak nie reagowała, to podjechał bliżej i nadal ją nagabywał. Całe szczęście, że się wystraszył i odjechał, bo nie wiem, jakby to się skończyło. Proszę ostrzec swoje dzieci!”.

W komentarzach padają propozycje, by w takich przypadkach próbować sfotografować samochód, lub zapamiętać jak najwięcej szczegółów – kolor auta, czy numer rejestracyjny. 

Policja już zajmuje się sprawą.

– Otrzymaliśmy taki sygnał, było zgłoszenie interwencyjne: dziewczynce stojącej na przystanku nieznany jej mężczyzna miał zaproponować podwiezienie, po odmowie z jej strony, odjechał – potwierdza Małgorzata Meloch z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Policja sprawdza, czy ktoś widział to zdarzenie, czy istnieją nagrania z kamer, ponadto będzie prewencyjnie sprawdzać okolicę zdarzenia i rejon szkoły.

(PaBa)

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Podzielenia się nim ze znajomymi.

MOŻE CIĘ ZAINTERESUJE?

O Nas

Komorniki dla Ciebie – lokalna bezpłatna gazeta w Gminie Komorniki

Komorniki dla Ciebie – All Right Reserved. Developed by ONEBIT

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Zgoda Zapoznaj się

Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00