Komorniki dla Ciebie Wydarzenia Merytoryczna debata kandydatów na wójta gminy Komorniki

Merytoryczna debata kandydatów na wójta gminy Komorniki

przez Komorniki Dla Ciebie
419 razy przeczytano 4 minut czytania

Zobacz zapis debaty

Prawie w całości zapełniła się sala widowiskowa w Centrum Tradycji i Kultury w Komornikach w trakcie czwartkowej debaty kandydatów na wójta gminy zorganizowanej przez redakcję „Komornik dla Ciebie”.

– Poprowadziłem tę debatę z przyjemnością, bo jeśli jest zainteresowanie wyborców, a tak było w tym przypadku, to mobilizacja jest podwójna. Uważam, że dyskusja była ciekawa i stała na dobrym poziomie merytorycznym. Mieszkańcy gminy Komorniki, którzy jeszcze nie zdecydowali na kogo zagłosować w wyborach na wójta i do Rady Gminy mają teraz bardziej rozjaśnioną sytuację – podsumował dyskusję Marek Lubawiński, dziennikarz i m. in. były szef działu sportowego „Głosu Wielkopolskiego”, który debatę poprowadził.

W debacie wzięli udział: Mikołaj Bartkowiak startuje z ramienia Komitetu Wyborczego Prawa i Sprawiedliwości. Tomasz Stellmaszyk z Komitetu Wyborczego Wyborców Gmina Komorniki OdNowa – tu liczy się głos mieszkańców. Piotr Wiśniewski z Komitetu Wyborczego Wyborców Nasza Gmina Komorniki.*

Debata składała się z kilku bloków. Wpierw były wspólne pytania do kandydatów w pięciu blokach tematycznych: inwestycje gminne, wieloletni plan budowy dróg gminnych, oświata, sport i rekreacja, bezpieczeństwo. Pytania brzmiały:

– Na jakich najważniejszych inwestycjach w najbliższej kadencji gmina Komorniki powinna się skoncentrować?

– Wieloletni plan budowy dróg gminnych był pionierskim projektem w skali całej Polski zainicjowanym przez gminę Komorniki. Co zrobić, żeby wreszcie był konsekwentnie realizowany przynajmniej w najbliższej perspektywie?

– Czy szkoła średnia jest potrzebna w gminie Komorniki? Jeśli tak, to gdzie i czy ma to być liceum, czy technikum finansowane przez samorząd?

– Na obiektach o jakim charakterze związanych ze sportem i rekreacją gmina powinna się skoncentrować? Czy powinny to być place zabaw, obiekty rekreacyjne czy kompleksy profesjonale typu pływalnia, kryta hala, zadaszone korty tenisowe?

– Jak i czy rozbudować monitoring w gminie? Gdzie powinny być kamery? Czy może przeznaczyć dodatkowe środki na większą obsadę Straży Gminnej, co pozwoliłoby zwiększać liczbę godzin, tak aby strażnicy mieli nocne dyżury? A może lepiej dofinansować komisariat policji?

W następnej części kandydaci zadawali sobie pytania wzajemnie – po dwa pytania. Następnie były pytania od publiczności – po osiem do każdego z kandydatów. Ten fragment debaty był niezwykle ciekawy, a pytania zadawane przez mieszkańców konkretne. Na koniec była swobodna wypowiedź każdego z kandydatów.

Podziękowania za pomoc dla partnerów debaty: Gminnego Ośrodka Kultury w Komornikach oraz firm Eltel i Drukma. Podziękowania za przygotowanie relacji z debaty, którą można obejrzeć na YouTube dla Daniela Adamczaka.

Całą debatę można zobaczyć i odsłuchać: https://www.youtube.com/watch?v=mOuIsSIxiDk

*Nazwiska kandydatów podajemy według kolejności alfabetycznej.

Rozmowa z Mikołajem Bartkowiakiem opublikowana została w marcu i można ja przeczytać na stronie
https://komornikidlaciebie.pl/mikolaj-bartkowiak-nasze-zobowiazania-zostana-zrealizowane/

Rozmowa z Tomaszem Stellmaszykiem ukazała się w lutym i można ja przeczytać na stronie

https://komornikidlaciebie.pl/tomasz-stellmaszyk-kandydat-na-wojta-mam-wizje-rozwoju-gminy-komorniki/

Rozmowa z Piotrem Wiśniewskim ukazała się w styczniu i można ja przeczytać na stronie:

https://komornikidlaciebie.pl/piotr-wisniewski-kandydatem-na-wojta-gminy-komorniki/

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Podzielenia się nim ze znajomymi.

MOŻE CIĘ ZAINTERESUJE?

O Nas

Komorniki dla Ciebie – lokalna bezpłatna gazeta w Gminie Komorniki

Komorniki dla Ciebie – All Right Reserved. Developed by ONEBIT

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Zgoda Zapoznaj się

Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00