Komorniki dla Ciebie Aktualności Ludzie mi ufają – wiem, że nie mogę ich zawieść. Małgorzata Degórska – sołtys Plewisk

Ludzie mi ufają – wiem, że nie mogę ich zawieść. Małgorzata Degórska – sołtys Plewisk

przez Paweł Boner
1,1tyś. razy przeczytano 3 minut czytania

Lubi czytać książki, pracować z ludźmi, cieszy się z Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a w marzeniach widzi nowy, duży dom kultury dla mieszkańców. To Małgorzata Degórska, sołtys Plewisk.

Małgorzata Degórska sprawuje swoją funkcję siedem lat – wcześniej była radną 12 lat, a w fotelu sołtysa zasiadła w przykrych okolicznościach, bo po śmierci dotychczasowej pani sołtys.

– Lubię pracować z ludźmi, żyję życiem naszej lokalnej społeczności i wiedziałam, że trzeba dokończyć dzieło mojej Poprzedniczki – mówi Małgorzata Degórska. – Przejęłam więc obowiązki sołtysa, dokończyłam kadencję i na kolejną już zostałam wybrana od początku. Ta praca daje mi dużą satysfakcję, wiem, że ludzie mi ufają, wiem też, ze ich nie zawiodę, dlatego chciałabym ubiegać się o funkcję sołtysa także w następnej kadencji.

A bycie sołtysem Plewisk nie jest rzeczą prostą – na efekty pracy liczy całkiem spora społeczność lokalna, dla której sołtys jest przede wszystkim nie urzędnikiem, przedstawicielem władzy, ale reprezentantem, osobą zaufaną, dosłownie sąsiadem.

– Staram się integrować mieszkańców, większość działań skupiając na Domu Kultury Remiza, współpracuję z Zakręconymi Plewiskami, współorganizuję inicjatywy na rzecz seniorów, dzieci, trochę też dla młodzieży – mówi pani sołtys. – Dlatego przekazując informacje, korzystam nie tylko z tablic sołeckich, ale również z Facebooka, jako tego nowocześniejszego, ale całkowicie normalnego dziś, bardzo dobrze znanego sposobu docierania do mieszkańców. Tak zachęcam do uczestnictwa w imprezach sportowych: rajdach, biegach, do włączenia się w pracę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, zachęcam do wszelkich własnych inicjatyw.

Małgorzata Degórska cieszy się szczególnie z najmilszego zadania, po raz kolejny otwierającego rok – „gry” w zespole WOŚP. Jak mówi, wspiera Orkiestrę od zawsze, kwestowanie z puszkami nie jest obce też jej dzieciom i wnukom. Ona sama będzie w najbliższej edycji WOŚP, biorąc udział w jej pracach bezpośrednio w Plewiskach, razem z Kołem Gospodyń Wiejskich, do którego należy.

– U nas dzieje się sporo, dzięki czemu mieszkańcy mogą spędzać razem czas, rozwijać swoje zainteresowania, a także umiejętności organizacyjne – podkreśla Małgorzata Degórska. – Teraz zachęcamy na przykład do wzięcia udziału w imprezach sportowych, biegach i rajdach zarówno na naszym terenie, jak i w najbliższych dniach – w Mosinie.  

Pani sołtys do niedawna sama startowała w rajdach rowerowych, jednak kontuzja i operacja kolana wyeliminowała ją z wyczynowych działań. Mimo to wspiera i kibicuje rowerzystom i biegaczom z Plewisk.

Pani sołtys ma swoje marzenia – chciałaby, by w Plewiskach powstała profesjonalna remiza i rozbudowany został dom kultury z prawdziwego zdarzenia, służące mieszkańcom i integrujące ich. W wolnej chwili sięga po książki – to jej wielka pasja – szczególnie… kryminały. Dlatego można ją m.in. spotkać na zebraniach czytelniczych w bibliotece!

– Lubię rozmawiać z ludźmi, poznawać ich potrzeby i starać się pomagać w tym zakresie: praca sołtysa znakomicie na to pozwala – zapewnia Małgorzata Degórska.  

Paweł Baner

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Podzielenia się nim ze znajomymi.

MOŻE CIĘ ZAINTERESUJE?

O Nas

Komorniki dla Ciebie – lokalna bezpłatna gazeta w Gminie Komorniki

Komorniki dla Ciebie – All Right Reserved. Developed by ONEBIT

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Zgoda Zapoznaj się

Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00