Komorniki dla Ciebie Aktualności Komorniki wysoko w rankingu „Gmina Dobra do Życia”

Komorniki wysoko w rankingu „Gmina Dobra do Życia”

przez Komorniki Dla Ciebie
253 razy przeczytano 2 minut czytania

Komorniki zajęły szóste miejsce w rankingu „Gmina Dobra do Życia” jeśli chodzi o gminy w Wielkopolsce. Ranking miał charakter ogólnopolski i tutaj dwunaste miejsce zajęła gmina Tarnowo Podgórne. Rezultaty tego zestawienia ogłosił Serwis Samorządowy PAP, który został opracowany we współpracy z prof. dr. hab. Przemysławem Śleszyńskim z Instytutu Geografii i Przestrzennego Zagospodarowania Polskiej Akademii Nauk.

Bardzo wysoko w rankingu „Gmina Dobra do Życia” znalazły się gminy powiatu poznańskiego. Dwunaste miejsce w kraju zajęła gmina Tarnowo Podgórne, na osiemnastej lokacie sklasyfikowano Suchy Las, a na dwudziestej Puszczykowo.

Jeszcze lepiej gminy powiatu poznańskiego wypadają na tle Wielkopolski. W tym przypadku Tarnowo Podgórne jest pierwsze, a Suchy Las – drugi. W czołówce w regionie znalazły się jeszcze Puszczykowo – miejsce trzecie, Dopiewo – piąte, Komorniki – szóste, Kórnik – siódme, Pobiedziska – ósme, Buk – jedenaste, Rokietnica – dwunaste, Mosina – piętnaste, Murowana Goślina – osiemnaste oraz Czerwonak – dwudzieste.

Warto przeczytać

Ranking został opracowany na podstawie 63 wskaźników pokazujących jakość życia we wszystkich 2477 gminach w Polsce. Zbadano m.in. dostępność zieleni, walory estetyczne krajobrazu oraz zanieczyszczenie środowiska. Autorzy raportu przyjrzeli się też budżetom gmin, w tym wydatkom inwestycyjnym oraz jakości dróg, sieci wodociągów i kanalizacji. W poszczególnych kategoriach najwyższy wskaźnik jakości życia osiągnęły: Warszawa, Osielsko, Stalowa Wola, Gogolin i Kleszczów. 

– Jakość życia to jest coś, co nas otacza, coś w czym żyjemy i chcemy, żeby ta jakość życia była jak najlepsza. Dlatego w tym wskaźniku syntetycznym znalazło się spektrum tego, w czym żyjemy. Gdzieś musimy mieszkać, gdzieś musimy albo chcemy pracować, uczymy się, wypoczywamy, przemieszczamy się pomiędzy tymi różnymi miejscami naszej aktywności, więc wskaźnik stara się być czymś uniwersalnym, kompleksowym – wyjaśnił prof. dr hab. Przemysław Śleszyński na stronie Serwisu Samorządowego PAP.

Źródło: Powiat Poznański

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Podzielenia się nim ze znajomymi.

MOŻE CIĘ ZAINTERESUJE?

O Nas

Komorniki dla Ciebie – lokalna bezpłatna gazeta w Gminie Komorniki

Komorniki dla Ciebie – All Right Reserved. Developed by ONEBIT

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Zgoda Zapoznaj się

Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00