Komorniki dla Ciebie Plewiska Jerzy Florczak, honorowym członkiem Stowarzyszenia Tenisa Stołowego w Plewiskach!

Jerzy Florczak, honorowym członkiem Stowarzyszenia Tenisa Stołowego w Plewiskach!

przez Komorniki Dla Ciebie
867 razy przeczytano 1 minut czytania

Jerzy Florczak, legenda tenisa stołowego honorowym członkiem Stowarzyszenia Tenisa Stołowego w Plewiskach!

Jerzy Florczak to jeden z wybitnych polskich tenisistów stołowych, który podczas kariery zawodniczej pokonał tak wybitnych reprezentantów kraju jak: Andrzej Grubba, Leszek Kucharski i Stefan Dryszel został we wrześniu członkiem honorowym Stowarzyszenia Tenisa Stołowego w Plewiskach.

Jerzy Florczak zaprzyjaźnił się już jakiś czas temu z członkami stowarzyszenia, które często odwiedza, czynnie uczestnicząc we wspólnych treningach. Pod okiem mistrza tenisiści stołowi STS Plewiska z pewnością jeszcze bardziej rozwiną swoje umiejętności.

Warto przeczytać

Jerzy Florczak to dwukrotny złoty medalista Drużynowych Mistrzostw Polski w kat. juniorów w latach 1970-72 (wraz z Grzegorzem Kaniakiem oraz Janem Ozimkiem), zwycięzca Międzynarodowych Mistrzostw Austrii w kat. juniorów w grze deblowej z Wojciechem Waldowskim (1971 r.), późniejszy srebrny medalista Mistrzostw Polski w kat. seniorów w grze mieszanej (1980 r.) i wieloletni reprezentant polskiej kadry narodowej.

Defensywny styl gry Jerzego Florczaka sprawiał ogromne problemy wielu czołowym zawodnikom, którzy często zaznawali goryczy porażki w pojedynkach na najwyższym szczeblu ogólnopolskich rozgrywek. Przez lata do Lubina, gdzie grał Jerzy Florczak, przyjeżdżało wielu znakomitych zawodników z całej Polski, aby odbyć z nim trening lub sparing. Goryczy porażki posmakowało wielu wybitnych zawodników, których reprezentant Zagłębia pokonał w ważnych turniejach czy meczach ligowych m.in. Andrzeja Grubbę, Leszka Kucharskiego i Stefana Dryszela.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Podzielenia się nim ze znajomymi.

MOŻE CIĘ ZAINTERESUJE?

O Nas

Komorniki dla Ciebie – lokalna bezpłatna gazeta w Gminie Komorniki

Komorniki dla Ciebie – All Right Reserved. Developed by ONEBIT

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Zgoda Zapoznaj się

Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00