Komorniki dla Ciebie Komorniki Jarmark Bożonarodzeniowy w Szreniawie

Jarmark Bożonarodzeniowy w Szreniawie

przez Komorniki Dla Ciebie
181 razy przeczytano 4 minut czytania

W Muzeum Narodowym Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie zorganizowany został w niedzielę 10 grudnia Jarmark Bożonarodzeniowy. Podczas imprezy odwiedzający mogli m.in. zakupić produkty związane z tradycją bożonarodzeniową, pamiątki od drobnych wystawców oraz rękodzieła wykonane przez coraz rzadziej spotykanych twórców ludowych. Nie zabrakło oczywiście świątecznych ciast i pierników a także naturalnych, świeżych wyrobów mięsnych.

Dla najmłodszych przygotowano też przedstawienie o tematyce świątecznej oraz warsztaty malowania bombek, tworzenia gwiazdkowych stroików i wylewania świec z wosku pszczelego. Podczas jarmarku wystąpił również zespół wokalny Affabre Concinui, który w tym roku otrzymał Nagrodę Powiatu Poznańskiego za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury za rok 2022.

Z kolei w Pałacu Skrzynki odbył się także konkurs regionalny „Na wigilijnym stole 2023” o wynikach którego można przeczytać na stronie smakipowiatupoznanskiego.pl. Podczas wydarzenia można było zakupić książki kulinarne dr Magdaleny Tomaszewskiej-Bolałek „Tradycje kulinarne Polski” oraz Katarzyny Bosackiej „Obiad za mniej niż 5 złotych na osobę”.

Autor: Maciej Pawlik

Źródło: Powiat Poznański

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Podzielenia się nim ze znajomymi.

MOŻE CIĘ ZAINTERESUJE?

O Nas

Komorniki dla Ciebie – lokalna bezpłatna gazeta w Gminie Komorniki

Komorniki dla Ciebie – All Right Reserved. Developed by ONEBIT

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Zgoda Zapoznaj się

Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00