Komorniki dla Ciebie Wydarzenia Jak poprzednie kierownictwo GOK wydatkowało publiczne środki

Jak poprzednie kierownictwo GOK wydatkowało publiczne środki

przez Komorniki Dla Ciebie
306 razy przeczytano 1 minut czytania

Dobiega końca kontrola w Gminnym Ośrodku Kultury. Komisja Rewizyjna Rady Gminy Komorniki została zapoznana ze wstępnymi ustaleniami. Kontrola objęła okres od 2018 roku z uwagi na rażące nieprawidłowości zapisów księgowych na kontach, również w rejestrach zakupów i sprzedaży w celu rozliczenia deklaracji VAT i JPK, oraz brak zachowanej chronologii w ułożonych dokumentach księgowych, co w znacznym stopniu utrudniało kontrolującym weryfikację danego dowodu z wyciągami bankowymi. Kontrola wykazała także szereg nieuzasadnionych wydatków w czasie rozliczania podróży służbowych.

O wszystkich nieprawidłowościach została zawiadomiona prokuratura i Komenda Miejska Policji, które prowadzą dochodzenie, dlatego też z uwagi na dobro toczącego się postępowania, nie mogę udzielić Państwu szerszych informacji w tym zakresie.

Pozostawiam Państwa ocenie zachowanie osób, które miały pozostawać na straży prawidłowego i zgodnego z prawem funkcjonowania Gminnego Ośrodka Kultury w Komornikach.

Od siebie mogę jednakże powiedzieć, że na myśl o tym towarzyszy mi uczucie bolesnej porażki, albowiem były dyrektor wraz z byłą główną księgową całkowicie zawiedli moje zaufanie.

Jan Broda

Wójt Gminy Komorniki

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Podzielenia się nim ze znajomymi.

MOŻE CIĘ ZAINTERESUJE?

O Nas

Komorniki dla Ciebie – lokalna bezpłatna gazeta w Gminie Komorniki

Komorniki dla Ciebie – All Right Reserved. Developed by ONEBIT

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Zgoda Zapoznaj się

Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00