Komorniki dla Ciebie Aktualności Gminny samorząd ukonstytuowany

Gminny samorząd ukonstytuowany

przez Komorniki Dla Ciebie
28 razy przeczytano 2 minut czytania

Pierwsza w nowej kadencji sesja Rady Gminy nie zawierała jeszcze uchwał merytorycznych. Władze gminy musiały się najpierw ukonstytuować. Nowy wójt Tomasz Stellmaszyk i wszyscy radni odebrali z rąk wiceprzewodniczącego Gminnej Komisji Wyborczej zaświadczenie o wyborze, uroczyście złożyli ślubowanie.

Obrady początkowo prowadził Marian Adamski, przewodniczący senior. Komisja skrutacyjna dokonała wyboru nowego przewodniczącego i jego zastępów. W tej kadencji obradom będzie przewodniczył Marek Kubiak. Oddali na niego głos wszyscy radni. Przyjął to, jak zapewnił, jako powód do dużej satysfakcji, ale i jako zobowiązanie. Zastępcami przewodniczącego zostali Krzysztof Ratajczak i Klaudiusz Lipiński. Po wyborze wszyscy trzej zajęli miejsce w prezydium przejmując prowadzenie obrad.

Radni uchwalili, że komisje stałe będą liczyć po siedmiu radnych. Ich skład ustalili przed sesją. Potwierdzili to w głosowaniu wybierając też przewodniczących:

Warto przeczytać

Edyta Błaszczak będzie kierować Komisją Statutowo-Prawną i Finansów. Olga Rytter – Oświaty. Krzysztof Ratajczak – Polityki Przestrzennej. Mateusz Werbliński – Działalności Gospodarczej, Rolnictwa i Ochrony Środowiska. Damian Nowak – Kultury, Promocji i Współpracy Samorządowej. Krzysztof Sznajder – Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego. Krystyna Kroll-Chilomer – Rewizyjnej. Piotr Wiśniewski – Skarg, Wniosków i Petycji.

Dwie ostatnie komisje wymagały też powołania zastępców przewodniczących. Odpowiednio funkcje te będą pełnić Szymon Kosmalski i Karolina Kuster.

Dotychczasowy wójt Jan Broda, obecnie powiatowy radny, przekazał insygnia gminnej władzy Tomaszowi Stellmaszykowi, który wygłosił expose. Jak zapowiedział, następnego dnia formalne powoła swych zastępców. Funkcje te będą pełnić Katarzyna Trzeciak (sprawy społeczne i oświata) oraz Przemysław Pełko (inwestycje). Ponieważ Katarzyna Trzeciak uzyskała mandat radnej (zresztą z największym w gminie poparciem), musi się go teraz zrzec. W jej miejsce radną została Karolina Kuster.

Pierwsza sesja Rady Gminy, w przeciwieństwie do kampanii wyborczej, przebiegła w atmosferze wzajemnej życzliwości. Podczas przejmowania funkcji padło wiele dobrych słów, zapewnień o szacunku, podziękowań.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Podzielenia się nim ze znajomymi.

MOŻE CIĘ ZAINTERESUJE?

O Nas

Komorniki dla Ciebie – lokalna bezpłatna gazeta w Gminie Komorniki

Komorniki dla Ciebie – All Right Reserved. Developed by ONEBIT

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Zgoda Zapoznaj się

Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00