Komorniki dla Ciebie Aktualności Giełda Staroci przenosi się z M1 do Auchan Komorniki

Giełda Staroci przenosi się z M1 do Auchan Komorniki

przez Paweł Boner
107 razy przeczytano 2 minut czytania

Giełda staroci, popularny „Pchli Targ” już wkrótce nie będzie przyciągać gości przed centrum handlowe M1 – przenosi się pod inne centrum, Auchan w Komornikach.

– To wiadomość pewna, 5 maja nastąpi inauguracja targu przed centrum handlowym Auchan Komorniki – potwierdza Jan Broda, wójt gminy Komorniki. – To teren Poznania, zatem inicjatywa, kulisy takiej decyzji i same przenosiny należą do giełdy i do miasta.

Wójt przyznaje, że nie był dotąd gościem giełdy przed centrum M1, trudno mu więc ją oceniać, ma jednak nadzieję, że zarówno sprzedawcy, jak i amatorzy przedmiotów wystawianych na targowisku zaakceptują i polubią nową lokalizację.

– Czytałem już niektóre opinie, wskazujące, że trudniejszy dojazd podetnie skrzydła giełdy, że pod M1 było łatwiej dotrzeć klientom, ale przecież do tej pory ludzie kupujący w Auchan z powodzeniem docierają na miejsce, nie tylko własnymi samochodami, ale również transportem publicznym; tak samo będą dojeżdżać goście giełdy – dodaje Jan Broda. – Nasze autobusy będą dowozić klientów targu i myślę, że jeśli okaże się, że jest potrzeba zapewnienia większej ilości kursów w dni, w których giełda ma witać gości, to będzie to zapewne do zrealizowania, jeśli w tej sprawie dojdą do porozumienia giełda i Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Komorniki.

Przyczyną przeprowadzki jest brak miejsca dla przyciągającego coraz więcej sprzedających i kupujących targowiska – giełda, która wcześniej zlokalizowana była w Starej Rzeźni, a później przeniosła się pod M1, znajdzie przed centrum Auchan duży plac, a jej klienci będą mogli skorzystać z rozległych parkingów. Samo centrum handlowe zyska do tego kolejnych klientów, którzy poznając warunki dojazdu i parkowania, będą mogli przyjechać na zakupy także w dni, kiedy giełda nie będzie otwarta.

Paweł Boner

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Podzielenia się nim ze znajomymi.

MOŻE CIĘ ZAINTERESUJE?

O Nas

Komorniki dla Ciebie – lokalna bezpłatna gazeta w Gminie Komorniki

Komorniki dla Ciebie – All Right Reserved. Developed by ONEBIT

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Zgoda Zapoznaj się

Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00