Komorniki dla Ciebie Wydarzenia Ergometr i dwa złote medale trafiły do Plewisk

Ergometr i dwa złote medale trafiły do Plewisk

przez Komorniki Dla Ciebie
223 razy przeczytano 7 minut czytania

Marta Linkowska oraz Jan Woronowicz wygrali dziewiątą edycję „Pierwszego kroku wioślarskiego na terenie powiatu poznańskiego”. Oboje złoci medaliści na co dzień uczą się w Szkole Podstawowej nr 2 im. M. Skłodowskiej-Curie w Plewiskach. To wspólny projekt powiatu poznańskiego i Wielkopolskiego Związku Towarzystw Wioślarskich, w którym młodzież rywalizuje na ergometrze.

Finał tegorocznej edycji, tak jak i zresztą wszystkich poprzednich, odbył się w poznańskim hotelu Sheraton. Wzięło w nim udział po dwanaście najlepszych uczennic oraz uczniów klas siódmych i ósmych ze szkół powiatu poznańskiego.

– Finał poprzedziły eliminacje szkolne i gminne w Puszczykowie, Dopiewie, Luboniu oraz Komornikach. Wystartowało w nich ponad tysiąc zawodników. W trakcie eliminacji młodzież miała okazję zobaczyć z bliska nieco starszych od siebie kolegów, którzy są już medalistami młodzieżowych mistrzostw Europy oraz świata. Wierzę, że w gronie tych, którzy dzisiaj pojawili się w Sheratonie są kolejni przyszli świetni zawodnicy – mówił prezes Wielkopolskiego Związku Towarzystw Wioślarskich, Aleksander Daniel.

Warto przeczytać

O takiej karierze marzą Marta Linkowska oraz Jan Woronowicz, którzy w kapitalnym stylu wygrali finałowe zawody. – I jestem z tego powodu bardzo szczęśliwa. Tym bardziej, że pobiłam swój rekord życiowy na dystansie 500 metrów. Przed eliminacjami szkolnymi, wiedziałam na czym polega wioślarstwo, ale nie przypuszczałam, że ten sport aż tak bardzo przypadnie mi do gustu. Przed samym finałem miałam okazję trochę potrenować, ponieważ organizatorzy zawodów przekazali na pewien czas naszej szkole odpowiedni sprzęt. Na weekend pozwolono nawet go nawet wypożyczyć do domu. Miałam więc dodatkowy czas na przygotowania. I to zaprocentowało. Czy chcę na poważnie trenować wioślarstwo? Tak – zapowiedziała Marta, do której natychmiast zgłosili się przedstawiciele pierwszego klubu.

Z wioślarstwem swoją przyszłość wiąże także Jan Woronowicz, który nie dał szans swoim rywalom i ze znakomitym czasem wygrał rywalizację chłopców. – Moc była dzisiaj ze mną. Nie ukrywam jednak, że już jakiś czas trenuję, raz w tygodniu w klubie KW04 Poznań. I nadal chcę to robić. Bardzo się też cieszę, że mogłem wziąć udział w tych zawodach. To świetny pomysł – podkreślał triumfator.

Oboje złoci medaliści na co dzień uczą się w Szkole Podstawowej nr 2 im. M. Skłodowskiej-Curie w Plewiskach. I to głownie dzięki nim ta placówka wygrała klasyfikacje drużynową, za co zdobyła na własność ergometr.

– Tylko dodam, że w finale mieliśmy reprezentantów aż dziesięciu szkól, co jest rekordem w dotychczasowej historii tej imprezy – podsumował Aleksander Daniel.

Najlepsi w IX edycji „Pierwszego kroku wioślarskiego na terenie powiatu poznańskiego”.

dziewczyny: 1. Marta Linkowska (01:52.5), 2. Aleksandra Zdanowicz (01:53.1), 3. Amelia Kaczmarek (01:54.6), 4. Gabriela Komisarek (01:57.3), 5. Zuzanna Łubińska (1:58.0).

chłopcy: 1. Jan Woronowicz (01:37.7), 2. Max Antczak (01:42.8), 3. Filip Wolny (01:43.4), 4. Bruno Wadelski (01:46.7), 4. Kacper Sulowski (01:46.7).

najlepsze szkoły: 1. Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Plewiskach, 2. Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Konarzewie, 3. Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza w Puszczykowie.

Źródło: Powiat Poznański

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Podzielenia się nim ze znajomymi.

MOŻE CIĘ ZAINTERESUJE?

O Nas

Komorniki dla Ciebie – lokalna bezpłatna gazeta w Gminie Komorniki

Komorniki dla Ciebie – All Right Reserved. Developed by ONEBIT

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Zgoda Zapoznaj się

Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00