Komorniki dla Ciebie Aktualności Ekoludki już na wakacjach

Ekoludki już na wakacjach

przez info@one-bit.pl
422 razy przeczytano 3 minut czytania

Rok szkolny w publicznym przedszkolu Ekoludki w Plewiskach był niezwykle miły i zarazem pracowity. Przedszkolaki miały wiele okazji do rozwijania zainteresowań, talentów oraz zdobywania nowych umiejętności. Chcielibyśmy wrócić pamięcią do najciekawszych wydarzeń przedszkolnych.

Jesień to idealna pora roku, aby poznać tajniki przyrody. Po udanej adaptacji nowych przedszkolaków, Ekoludki od razu zabrały się do działania. Wykorzystywały jesienne dary do gier i zabaw dydaktycznych, podczas zajęć sensorycznych i prac plastycznych. Z okazji powitania jesieni naszym przedszkolu odbył się konkurs na jesienne kompozycje. Dzieci i rodzice spisali się na medal, dzięki ich pracom mogliśmy udekorować przestrzeń bukiecikami, witrażami, wiankami i jesiennymi obrazami. Jak co roku, grupy starsze odwiedziły Ekologiczne Gospodarstwo Rolne Pankiewicz, gdzie z bliska mogły zobaczyć, jak hoduje się dynie.

Listopad upłynął pod hasłem patriotyzmu. Dzięki aktywnościom proponowanym przez nauczycieli przedszkolaki mogły nauczyć się szacunku do symboli narodowych, wzięły aktywny udział a akademii z okazji Dnia Niepodległości. W najmniejszych sercach została zakorzeniona miłość do Ojczyzny.

Z początkiem zimy Ekoludki przygotowywały się do Świąt Bożego Narodzenia. Nie zabrakło wypieków pierników, poznawania świątecznych tradycji, dekorowania przedszkola bożonarodzeniowymi ozdobami. Rodzice i dzieci wzięli również udział w świątecznych warsztatach plastycznych i wspólnym kolędowaniu. Gwiazdor docenił nasze starania obdarowując pracowników i przedszkolaków prezentami.

W nowym roku celebrowaliśmy Dzień Babci i Dziadka, które dzięki uprzejmości Gminnej Biblioteki z filią w Plewiskach mogliśmy obchodzić w sali konferencyjnej, gdzie seniorzy mieli okazję podziwiać występy swoich wnucząt.

W karnawale nie zabrakło czasu na dobrą zabawę. Odbyły się bale z udziałem animatorów, zabawy podkoziołkowe i oczywiście z wielkim apetytem uczciliśmy Tłusty Czwartek. Z nadejściem wiosny nasza przedszkolna przestrzeń zaczęła wypełniać się roślinami. Dzieci założyły uprawę roślin w sali i ogrodzie, gdzie obserwowały ich wzrost Starszacy udali się do Centrum Ogrodniczego przy ulicy Stawnej, gdzie z pracownikami wybierali okazy do swojej uprawy. W przedszkolu zorganizowany został konkurs na zielnik, który cieszył się dużym zainteresowaniem wśród dzieci i rodziców.

Z okazji Wielkanocy odbyło się szukanie świątecznego zajączka i upominków. Dzieci również przygotowały niespodziankę dla swoich bliskich w postaci filmu z wielkanocnym programem artystycznym.

Z wielką pompą celebrowaliśmy obchody Światowego Dnia Ziemi, podczas których odbyły się urodziny Ekoludka. Przedszkola z gminy Komorniki mogły wziąć udział w konkursie plastyczno- technicznym „Ekoludek – nie wyrzucaj, wykorzystaj”. Nasi wychowankowie zadbali o porządek w okolicy przedszkola, biorąc udział w akcji „Sprzątamy dla Polski”. Starszacy wzięli udział w radosnym pochodzie pod patronatem akcji „Przedszkolak maszeruje – ziemię ratuje”.

W maju przedszkolaki poznawały roślinność i zwierzęta z różnych ekosystemów. Sadziły pomidory, ziemniaki i ogórki, aby móc cieszyć się smacznymi warzywami. Dzieci przygotowały niespodzianki z okazji Dnia Mamy i nagrały dla nich wzruszające filmy.

W czerwcu z wielkim smutkiem pożegnaliśmy nasze pięciolatki, które po wakacjach wybierają się po nowe przygody do zerówki szkolnej. Z tej okazji odbyła się akademia, a wieczorem dzieci opanowały przedszkole – był bal piżamowy, kino z popcornem, a najwięcej frajdy sprawiły podchody z latarkami. Uczciliśmy również Dzień Taty – z tej okazji dzieci również przygotowały wesołe nagrania.

Ostatniego dnia przed wakacjami nie zabrakło radości i niespodzianek. Kadra przedszkola Ekoludki przygotowała dla dzieci pokaz talentów. Do akcji włączyli się rodzice, którzy nagrali dla swych pociech wakacyjne teledyski. Tego dnia nie zabrakło sportowych rywalizacji, tańców i śpiewów radosnych przedszkolaków.

W ciągu całego roku w naszym przedszkolu odbyło się wiele ciekawych przedstawień, koncertów muzycznych, spotkania z ekspertami: policjantami, listonoszem, pielęgniarką, kosmetologiem, instruktorami pierwszej pomocy. Dzieci odbyły spacery do instytucji – sklep warzywniczy, poczta, biblioteka, salon fryzjerski. Zorganizowane zostały wycieczki do gospodarstwa agroturystycznego z alpakami oraz na przepiękne przedstawienie „Alicja w krainie czarów” w Teatrze Cortique Anny Niedźwiedź.

Wszystkim, osobom z którymi udało nam się nawiązać współpracę serdecznie dziękujemy.

Ekoludki już na wakacjach

Artykuł Ekoludki już na wakacjach pochodzi z serwisu Nowiny Komornickie.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Podzielenia się nim ze znajomymi.

MOŻE CIĘ ZAINTERESUJE?

O Nas

Komorniki dla Ciebie – lokalna bezpłatna gazeta w Gminie Komorniki

Komorniki dla Ciebie – All Right Reserved. Developed by ONEBIT

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Zgoda Zapoznaj się

Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00