Komorniki dla Ciebie Aktualności Dzień Teściowej – dzień, który zyskuje popularność

Dzień Teściowej – dzień, który zyskuje popularność

przez Piotr Popławski
20 razy przeczytano 2 minut czytania

Matki żon nigdy nie cieszyły się powszechnym uwielbieniem i szacunkiem. Od niepamiętnych czasów były głównymi bohaterkami niewybrednych żartów – stereotypowo przedstawiających je jako wyjątkowo irytujące osoby, które wtykają nos w nieswoje sprawy i nieustannie próbują kontrolować swoje dorosłe już dzieci. Między innymi z tego względu, jako formę swoistej rekompensaty za ten brak wrażliwości, zwłaszcza ze strony mężczyzn, Dzień Teściowej po raz pierwszy obchodzono w 1934 roku w Teksasie, z inicjatywy jednego z redaktorów lokalnej gazety.

Historia tego nietypowego święta ma swój początek w zaskakującym miejscu i czasie. Kiedy coraz bardziej popularne stawało się obchodzenie Dnia Matki, w którym to matki były hołubione i obdarowywane miłością, pojawiła się potrzeba zwrócenia uwagi na inny ważny aspekt życia rodzinnego. Teściowe, często uważane za postacie kontrowersyjne, niepasujące do idealnego obrazu rodziny, również zasługiwały na uwagę i docenienie.

Jak nietrudno się domyślić, święto teściowej nawet nie zbliżyło się popularnością do Dnia Matki. Mimo to, z biegiem lat zaczęło zyskiwać pewną rangę i uznanie, zwłaszcza w świadomości tych, którzy zaczęli dostrzegać wagę relacji między teściową a swoimi partnerami życiowymi. Rosnąca liczba rozwodów nie pozostaje tutaj bez znaczenia – dla wielu w pewnym momencie teściowa po prostu przestaje być rodziną, a część osób w ciągu dorosłego życia poznaje nawet kilka „mam”.

W Polsce Dzień Teściowej pojawił się pod koniec lat 80., jednak przez wiele lat był to raczej mało znaczący dzień w kalendarzu. Dopiero w ostatnich latach zyskał nieco więcej zwolenników, głównie za sprawą Internetu. Media społecznościowe oraz kampanie promocyjne skupiające się na docenianiu teściowych zaczęły przyciągać uwagę osób, które dostrzegły, jak ważną rolę odgrywają w życiu rodzinnym.

Dla niektórych jest doskonałą okazją na to, by docenić matkę męża lub żony i spojrzeć życzliwym okiem na osobę, która bądź co bądź wydała na świat ich życiowego partnera. To również być może jedyny dzień, kiedy teściowa uśmiechnie się, słysząc kolejny żart o sobie, oczywiście dopiero po złożeniu jej życzeń.

Dzień Teściowej ma więc głębsze znaczenie niż mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. To moment, kiedy możemy zatrzymać się na chwilę i podziękować tym, którzy są ważni dla naszych bliskich. Niezależnie od wcześniejszych żartów czy stereotypów, warto pamiętać o roli, jaką teściowe odgrywają w życiu rodzinnym i docenić ich wkład w nasze szczęście.

Święto to nie tylko okazja do żartów czy prezentów, ale przede wszystkim do refleksji nad więzami rodzinymi i znaczeniem bliskich relacji. Dzień Teściowej, choć może i nie jest tak popularny jak Dzień Matki, zyskuje coraz większe uznanie i jest dowodem na to, że każdy zasługuje na szacunek i miłość w swojej rodzinie, bez względu na role czy stereotypy.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Podzielenia się nim ze znajomymi.

MOŻE CIĘ ZAINTERESUJE?

O Nas

Komorniki dla Ciebie – lokalna bezpłatna gazeta w Gminie Komorniki

Komorniki dla Ciebie – All Right Reserved. Developed by ONEBIT

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Zgoda Zapoznaj się

Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00