Komorniki dla Ciebie Komorniki Dzień bez samochodu

Dzień bez samochodu

przez Komorniki Dla Ciebie
759 razy przeczytano 2 minut czytania

Dziś, 22 września, miasto żyje bez samochodów, a to wszystko dzięki inicjatywie “Dzień Bez Samochodu”, która zdobywa coraz większą popularność na całym świecie. To wyjątkowy dzień, kiedy ludzie z różnych zakątków miasta decydują się zostawić swoje samochody w garażach i na parkingu, aby przesiąść się na bardziej ekologiczne środki transportu. To także doskonała okazja, by zwrócić uwagę na potrzebę dbałości o środowisko naturalne i promować alternatywne formy podróżowania, takie jak rowery.

W tym roku szczególną uwagę przyciąga aktywna postawa uczniów naszej miejscowej szkoły podstawowej Nr. 1 w Komornikach, którzy postanowili wziąć udział w obchodach “Dnia Bez Samochodu” w wyjątkowy sposób. Już od samego rana można było zauważyć, że parking rowerowy przy szkole Nr. 1 w Komornikach jest pełen, a na ulicach widoczni są uczniowie, którzy przybyli na rowerach, hulajnogach lub pieszo. To niesamowite, jak młodzi ludzie mogą być zaangażowani w takie działania i stanowić przykład dla innych mieszkańców miasta.

Uczniowie również wyrazili swoje zdanie na ten temat. Kasia, uczennica szóstej klasy, powiedziała: “Chcemy pokazać, że można podróżować bez samochodu i dbać o planetę. Rower to fajny środek transportu, który jest przyjazny dla środowiska.” Jej kolega, Paweł, dodał: “Dzięki rowerowi jestem bardziej niezależny, mogę sam dojeżdżać do szkoły i spotykać się z przyjaciółmi.”

Warto podkreślić, że taki dzień ma ogromne znaczenie dla naszego miasta i naszej planety. Ograniczenie ruchu samochodowego przyczynia się do poprawy jakości powietrza i zmniejszenia emisji szkodliwych substancji. Ponadto, zachęca ludzi do aktywnego trybu życia i bardziej zrównoważonych form podróżowania.

“Dzień Bez Samochodu” to doskonała okazja, by zastanowić się nad tym, jakie środki transportu wybieramy na co dzień i jakie mamy wpływ na stan środowiska. Dzięki zaangażowaniu uczniów naszej miejscowej szkoły Nr. 1 w Komornikach i innych mieszkańców, możemy mieć nadzieję na bardziej ekologiczną przyszłość.

Oby “Dzień Bez Samochodu” stał się inspiracją dla nas wszystkich, by częściej sięgać po rowery, hulajnogi czy spacerować, a nie tylko sięgać po kluczyki do samochodu. Nasza planeta na pewno będzie nam za to wdzięczna

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Podzielenia się nim ze znajomymi.

MOŻE CIĘ ZAINTERESUJE?

O Nas

Komorniki dla Ciebie – lokalna bezpłatna gazeta w Gminie Komorniki

Komorniki dla Ciebie – All Right Reserved. Developed by ONEBIT

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Zgoda Zapoznaj się

Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00