Komorniki dla Ciebie Aktualności Dziękczynna Msza Święta dla Rolników w Komornikach

Dziękczynna Msza Święta dla Rolników w Komornikach

przez Komorniki Dla Ciebie
446 razy przeczytano 3 minut czytania

W sobotę, 9 września 2023 roku, mieszkańcy Komornik zgromadzili się w miejscowym kościele pw. św. Andrzeja Apostoła, by uczestniczyć w uroczystej dziękczynnej Mszy Świętej dedykowanej rolnikom. To wyjątkowe wydarzenie, które co roku skupia społeczność, składając hołd tym, którzy pracują na roli, dbając o naszą żywność i dobrobyt społeczeństwa.

Msza rozpoczęła się o godzinie 16:00 i była prowadzona przez księdza proboszcza, który przywitał zebranych wiernych i podkreślił znaczenie tej uroczystości. W trakcie Mszy modlono się w intencji rolników, prosząc Boga o obfite plony, dobre warunki pogodowe oraz zdrowie i siłę w ich trudach.

Uroczystość nabrała szczególnego znaczenia w momencie zakończenia Mszy, kiedy to sołtysi miejscowych wsi i przedstawiciele społeczności rolniczej przekazali dary księdzu proboszczowi. Były to chleby i owoce, które symbolizują hołd składany przez społeczność za trud rolników w uprawie ziemi i produkcji żywności. Gest ten jest również wyrazem wdzięczności za ich pracę na rzecz lokalnej gospodarki i dobrobytu.

Warto przeczytać

Spotkanie po Mszy pozwoliło również na wzajemne podziękowania i rozmowy między mieszkańcami i rolnikami. To okazja do budowania więzi społecznych i wzmacniania wspólnoty.

Podobne uroczystości odbywają się co roku w Komornikach, przypominając wszystkim, jak ważna jest praca rolników dla naszej codziennej egzystencji. To również okazja do zjednoczenia społeczności lokalnej i wspólnego celebrowania ich trudu i poświęcenia.

Dziękczynna Msza Święta dla Rolników w Komornikach jest nie tylko wyrazem religijnej wiary, ale także manifestacją wdzięczności i wsparcia dla tych, którzy odgrywają kluczową rolę w naszym życiu codziennym.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Podzielenia się nim ze znajomymi.

MOŻE CIĘ ZAINTERESUJE?

O Nas

Komorniki dla Ciebie – lokalna bezpłatna gazeta w Gminie Komorniki

Komorniki dla Ciebie – All Right Reserved. Developed by ONEBIT

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Zgoda Zapoznaj się

Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00