Komorniki dla Ciebie Aktualności Debata kandydatów na wójta gminy Komorniki

Debata kandydatów na wójta gminy Komorniki

przez Maciej Łosiak
1,1tyś. razy przeczytano 3 minut czytania

Centrum Tradycji i Kultury przy ul. Kościelnej 37 w Komornikach będzie areną starcia kandydatów na wójta w wyborach samorządowych 2024. Udział w wydarzeniu potwierdziło trzech kandydatów: Mikołaj Bartkowiak, Tomasz Stellmaszyk, obecny zastępca wójta oraz Piotr Wiśniewski, wiceprzewodniczący Rady Gminy.

Mikołaj Bartkowiak startuje z ramienia Komitetu Wyborczego Prawa i Sprawiedliwości. Tomasz Stellmaszyk z Komitetu Wyborczego Wyborców Gmina Komorniki OdNowa – tu liczy się głos mieszkańców. Piotr Wiśniewski z Komitetu Wyborczego Wyborców Nasza Gmina Komorniki.*

Debata kandydatów odbędzie się w czwartek, 4 kwietnia o godz. 18. Organizatorem jest redakcja „Komorniki dla Ciebie” (miesięcznik w wydaniu papierowym i portal www.komornikidlaciebie.pl).

Warto przeczytać

– Przysłuchiwać się dyskusji będą mogli mieszkańcy gminy. Liczba miejsc w sali widowiskowej jest ograniczona, dlatego od drugiej połowy marca w GOK-u przy ulicy Kościelnej będą rozprowadzane bezpłatne wejściówki. Jedna osoba otrzyma jedno zaproszenie – wyjaśnia Marek Lubawiński, dziennikarz i m. in. były szef działu sportowego „Głosu Wielkopolskiego”, który debatę poprowadzi i dodaje. – Wydarzenie będzie transmitowana na żywo na stronie portalu: komornikidlaciebie.pl

Jednym z zaproszonych gości honorowych jest kończący kadencję wójt Jan Broda.

– Debaty to kwintesencja demokracji. Jestem za taką formą prezentacji programów. Spotkanie na pewno przybliży ludziom osobowości wszystkich kandydatów. Obietnice składane w bezpośrednim kontakcie z wyborcami mają na pewno zdecydowanie inny ciężar gatunkowy – zaznacza Jan Broda i przypomina: – Pięć lat temu wziąłem udział w debacie, która odbyła się w studiu telewizyjnym PTV3. Byłem mocno przepytywany przez konkurentów: Sebastiana Antczaka i Marka Kubiaka. Wtedy wygrałem wybory. Cieszę się, że najważniejsze punkty programu – mimo wątpliwości zgłaszanych przez rywali – udało mi się zrealizować.

Jan Broda zapytany, czy popiera, któregoś z obecnych kandydatów odpowiedział: – Powstały dość egzotyczne koalicje. Do komitetu wójta Stellmaszyka dołączyli byli radni opozycyjni  z klubu Głos Mieszkańców, m. in. wspominany Marek Kubiak i Katarzyna Trzeciak. Natomiast z wiceprzewodniczącym Wiśniewskim idzie do wyborów także były przedstawiciel tego klubu – Robert Schmidt – mówi Jan Broda i dodaje: – Tomasz Stellmaszyk ma większe doświadczenie w kierowaniu dużym zespołem ludzi. Z kolei Piotr Wiśniewski od urodzenia mieszka na terenie gminy i zna ją od podszewki.

– Przez wiele lat byłem wójtem gminy Dopiewo i brałem udział w jedynej z takich debat. Bezpośrednie starcie kandydatów to najlepsza forma poznania ich programów, ale także charakterów. Zapraszam do udziału w dyskusji – zachęca Andrzej Strażyński, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Komornikach.

Maciej Łosiak

*Nazwiska kandydatów podajemy według kolejności alfabetycznej.

Debata kandydatów na wójta gminy Komorniki
Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Podzielenia się nim ze znajomymi.

MOŻE CIĘ ZAINTERESUJE?

O Nas

Komorniki dla Ciebie – lokalna bezpłatna gazeta w Gminie Komorniki

Komorniki dla Ciebie – All Right Reserved. Developed by ONEBIT

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Zgoda Zapoznaj się

Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00