Komorniki dla Ciebie Aktualności Czy gmina kupi Green Hotel? Miałoby tu powstać centrum usług społecznych

Czy gmina kupi Green Hotel? Miałoby tu powstać centrum usług społecznych

przez Paweł Boner
1,2tyś. razy przeczytano 4 minut czytania

Co może łączyć dom dziennego pobytu dla seniorów, obiekt gastronomiczny, kort tenisowy i strzelnicę? W Komornikach wspólnym mianownikiem może okazać się Green Hotel, którego zakupem zainteresowana jest gmina.

Green Hotel nie ma na razie szczęścia do tłumów gości, mimo dobrego położenia. Ulokowany niedaleko Poznania, przy Autostradzie A2, drogach ekspresowych S5 i S11, a także relatywnie blisko portu lotniczego Poznań – Ławica, do tego w sąsiedztwie Wielkopolskiego Parku Narodowego, mógłby przyciągać gości targowych, amatorów dużych imprez, koncertów i meczy. Ma dwie sale reprezentacyjne, salę kameralną, gabinetową, a także – jak wynika z ogłoszeń, gdy hotel zapraszał do skorzystania z noclegów – czterdzieści cztery pokoje dla gości – cztery jednoosobowe, trzydzieści sześć dwuosobowych i cztery apartamenty. Wszystkie pokoje wyposażono w minibar, telewizor, telefon, wszystkie też są w zasięgu Internetu z bezpłatnej sieci bezprzewodowej.

Obiekt został zamknięty w czasie Covidu i od tamtego czasu jest nieczynny. Kompleks wystawiono na sprzedaż – przy czym ogłoszenia pojawiają się od co najmniej dwóch lat. Teraz Green Hotelem zainteresowana jest m.in. gmina Komorniki. Radni upoważnili wójta, by ten poprowadził działania w kierunku zakupu hotelu, by można go było następnie uruchomić w charakterze centrum usług społecznych. Gmina byłaby zatem zainteresowana, ale nie chce jeszcze wydawać konkretnych opinii, dopóki nie zapozna się dokładnie ze stanem technicznym i prawnym Green Hotelu i nie zweryfikuje możliwości realizacji zakładanych wobec niego planów. 

– Interesujemy się Green Hotelem: obiekt znam, bywałem w nim jako gość, kiedyś raz też w nim nocowałem – przyznaje Tomasz Stellmaszyk, wójt gminy Komorniki. – Ale to oczywiście nie ma żadnego znaczenia dla sprawy. Patrzymy na niego jako na dobrą potencjalną siedzibę inicjatyw służących mieszkańcom, swoiste centrum działań społecznych. Dlatego powołałem zespół, który zbada sprawę możliwości zakupu z bliska, w którego skład wchodzą zastępcy, prawnik i pani kierownik wydziału gruntów – rzeczoznawca majątkowy. Zespół spotka się z pełnomocnikiem właściciela, będzie też pracował nad operatem, ekspertyzą techniczną budynku, jak również koordynował wizję lokalną z udziałem przedstawicieli jednostek i instytucji, które widzielibyśmy w tym miejscu, gdyby udało się zrealizować zakup Green Hotelu. Rozmowy trwają i nie mogę zdradzać za wielu szczegółów.

Wiadomo, że w obiekcie mógłby być ulokowany dzienny dom pobytu dla seniorów, Centrum Integracji Społecznej, poradnia psychologiczna i pedagogiczna, magazyny, część hotelowa wynajmowana przez Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji, obiekt gastronomiczny, a także obiekty sportowe, w tym strzelnica.

Na razie nie można jednak przesądzać o szczegółach transakcji, dopóki strony nie wyjdą ze strefy intencji do obszaru wizji lokalnych i konkretów, tym bardziej, że nie tylko gmina jest zainteresowana kupnem hotelu. Co ciekawe, mówi się, że wśród podmiotów ma być m.in. jeden z kościołów – gmina wyznaniowa.

– Hotel jest w dobrym stanie, na bieżąco utrzymywany, ogrzewany, pracuje w nim załoga właściciela, tak, że myślę, że sprawnie można byłoby adaptować go do zadań, jakie postawi przed nim nabywca – kontynuuje Tomasz Stellmaszyk.

Z przestrzeni internetowej zniknęły na razie stare ogłoszenia, cenę terenu z hotelem ocenia się na około dwadzieścia milionów – przy czym można się spodziewać, że gdy dojdzie do transakcji będzie dużo niższa. Gmina, gdyby stała się właścicielem Green Hotelu, chciałaby kwotę, którą wydałaby na niego, spłacać w ratach.  Green Hotel składa się z trzech połączonych ze sobą części, które były oddawane do użytku w latach 1996 – 98.  Jego powierzchnia użytkowa wynosi 5.155,2 mkw, powierzchnia hotelowo-restauracyjna: 3.855,2 mkw, powierzchnia piwnic: 1.300,0 mkw, a powierzchnia działki: 17.000 mkw. Restauracja obliczona jest na sto miejsc siedzących, a park biesiadny obok hotelu ma wiatę na 250 osób. W hotelu można organizować wesela liczące do 160 gości, albo konferencje i szkolenia obejmujące nawet ponad dwustu uczestników. Co ważne dla zainteresowanych podmiotów, Green Hotel był niedawno modernizowany – m.in. wymieniono okna na energoszczędne, zmieniono wykładzinę, wstawiono nowe urządzenia i meble.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Podzielenia się nim ze znajomymi.

MOŻE CIĘ ZAINTERESUJE?

O Nas

Komorniki dla Ciebie – lokalna bezpłatna gazeta w Gminie Komorniki

Komorniki dla Ciebie – All Right Reserved. Developed by ONEBIT

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Zgoda Zapoznaj się

Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00