Komorniki dla Ciebie Wydarzenia Biegnąc w Luboniu uczcili Święto Niepodległości – galeria

Biegnąc w Luboniu uczcili Święto Niepodległości – galeria

przez Komorniki Dla Ciebie
267 razy przeczytano 15 minut czytania

Dokładnie o godzinie 11.11 z ulicy 11 listopada wystartowali uczestnicy 11. Lubońskiego Biegu Niepodległości. Liczącą 10 km trasę najszybciej przebiegł Adrian Żakowski, najlepszą w kategorii pań była Monika Brzozowska.

W sobotniej imprezie zorganizowanej z okazji Narodowego Święta Niepodległości wystartowało 910 zawodników. 11. edycja Lubońskiego Biegu Niepodległości imienia ppłk Ludwika Misieka rozpoczęła się od odśpiewania polskiego hymnu, a chwilę potem, o godzinie 11.11 startujący z ulicy 11 listopada biegacze zaczęli rywalizację. Odbywała się ona na atestowanej przez PZLA liczącej równe 10 km trasie. Atmosfera przed, w trakcie i po biegu była wyjątkowa. Niewątpliwie wpływ miała na to piękna pogoda, ale przede wszystkim zawodników zachęcali do rywalizacji i rozgrywali swoim dopingiem stojący wzdłuż trasy biegu mieszkańcy Lubonia.

W tym dniu każdy jest zwycięzcą

Zwycięzcą Lubońskiego Biegu Niepodległości został Adrian Żakowski ze Środy Wielkopolskiej. Drugie miejsce zajął Grzegorz Michalak Z Poznania z klubu Spec Kable, trzeci był Marek Wiła z Jarocina. Najlepszą z pań była Monika Brzozowska z Czerwonaka, reprezentująca 12 Wielkopolską Brygadę Obrony Terytorialnej, drugą Aleksandra Hornik z Koziegłów reprezentująca WKS Grunwald Poznań a trzecią Maja Bużycka  z AZS UAM Poznań. W biegu wzięło udział 910 zawodników, wśród których byli także mieszkańcy gminy Komorniki. Na mecie oprócz pamiątkowych medali za ukończenie biegu na zawodników czekały rogale świętomarcińskie. Specjalne nagrody przyznawano także dla najlepsze lubonianki i lubonianina, bieg biegaczki i biegacza z flagą zawodnikom na wózkach.

11 listopada biega cała Wielkopolska

Organizowana 11 listopada w Luboniu impreza oprócz uczczenia naszego narodowego święta ma jeszcze jeden cel, przypomina sylwetkę ppłk Ludwika Misieka polskiego żołnierza – kaprala AK i dowódcy drużyny plutonu Kedywu podczas II wojny światowej. Biegów organizowanych z okazji Dnia Niepodległości w Wielkopolsce było o wiele więcej. O tej samej godzinie, o której wystartowali zawodnicy w Luboniu, do rywalizacji ruszyli uczestniczy Biegu Niepodległości w Poznaniu. W imprezie udział wzięło prawie 5 tys osób. Zwyciężył Arkadiusz Godziszewski z Wrocławia, a wśród pań najlepsza była Martyna Masłowska z Bystrzycy Kłodzkiej. Imprezy biegowe zorganizowano także w Czerwonaku Obornikach, Wolsztynie, Gnieźnie.

Specjalne nagrody przyznawano za bieg biegaczki i biegacza z flagą.

Na mecie oprócz pamiątkowych medali za ukończenie biegu na zawodników czekały rogale świętomarcińskie

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Podzielenia się nim ze znajomymi.

MOŻE CIĘ ZAINTERESUJE?

O Nas

Komorniki dla Ciebie – lokalna bezpłatna gazeta w Gminie Komorniki

Komorniki dla Ciebie – All Right Reserved. Developed by ONEBIT

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Zgoda Zapoznaj się

Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00