Komorniki dla Ciebie Aktualności Basen w Daszewicach – i dla dziecka, i dla rodzica

Basen w Daszewicach – i dla dziecka, i dla rodzica

przez Komorniki Dla Ciebie
457 razy przeczytano 4 minut czytania

Aby skorzystać z tak atrakcyjnych zajęć jak oswajanie z wodą niemowląt, czy nauka pływania dzieci, nie trzeba jeździć do Poznania. Warto pamiętać, że do dyspozycji młodszych i starszych pływaków jest również Pływalnia „Fregata” w Daszewicach.

Zajęcia na basenie należą do aktywności, które przynoszą dzieciom największe korzyści, zapewniając harmonijny rozwój układu mięśniowego, oddechowego, kostno-stawowego oraz nerwowego. Przebywanie w wodzie hartuje organizm, dzieci dzięki zmianom temperatury wody i otoczenia względem temperatury ich ciała, zdecydowanie mniej chorują. Ponadto, pływanie rozwija koordynację i zmysł równowagi. I wreszcie, zdolność samodzielnego poruszania się w wodzie to cenna umiejętność, dzięki której dziecko będzie w wodzie znacznie bardziej bezpieczne.

Basen ze szkołą pływania.

Warto przeczytać

Tym bardziej warto więc zapoznać się z możliwościami jakie daje w tym względzie położona w naszej okolicy pływalnia „Fregata” w Daszewicach. Obiekt ten znajduje się w dogodnej lokalizacji zarówno dla mieszkańców gminy Mosina, Puszczykowo, jak i Komorniki. Mamy tam do czynienia z naprawdę komfortową pływalnią, w której odbywają się zorganizowane zajęcia oswajania z wodą niemowląt i nauki pływania dzieci oraz dorosłych. Zajęcia w Daszewicach (przez 7 dni w tygodniu) prowadzi jedna z największych szkół pływania w Polsce, Fregata Swimming, która specjalizuje się w nauczaniu najmłodszych, w tym niemowląt. Dzięki odpowiednio podgrzanej wodzie oraz wyposażeniu, pływalnia przystosowana jest do prowadzenia zajęć oswajania z wodą maluszków w wieku już od 3 miesięcy! W zajęciach takich bierze udział z dzieckiem w wodzie jeden rodzic. – To fantastyczna okazja nie tylko do zadbania o rozwój dziecka, ale i budowania rodzinnych więzi. Tylko na basenie rodzic jest w stanie poświęcić dziecku 100 proc. swojej uwagi, skupić się na odczytywaniu jego zachowań i budowaniu komunikacji oraz emocjonalnej więzi z maluszkiem. W wodzie nie rozprasza nas telefon, czy inne bodźce, które na co dzień zajmują nam uwagę – mówi Norbert Lewandowski, instruktor pływania niemowląt. Grupy, do których można zapisać dziecko podzielone są w zależności od wieku, jak i – w przypadku dzieci – poziomu umiejętności pływackich. Szkolenie uwzględnia oczywiście różne style pływackie takie jak grzbietowy, kraul, czy żabka.

Aqua aerobik.

Basen w Daszewicach to jednak nie tylko zajęcia dla dzieci. Dużą popularnością cieszą się tu również zajęcia aqua fitnessu dla dorosłych. Ćwiczenia w wodzie to nie tylko doskonała forma relaksu, ale i sposób na zadbanie o formę, właściwą sylwetkę, czy ogólnie – o zdrowie. Środowisko wodne, dzięki właściwościom wypornościowym pozwala bowiem efektywnie ćwiczyć także seniorom, osobom zmagającym się z nadwagą, czy dolegliwościami ruchowymi. Wykwalifikowani instruktorzy Fregaty służą fachową wiedzą i poradami w tym zakresie. Pełną ofertę zajęć na basenie w Daszewicach można znaleźć na stronie www.fregata.com.pl. Nowy semestr zajęć nauki pływania rozpocznie się już 1 września (i potrwa do 25 lutego 2024 r.). Z kolei zajęcia aqua fitnessu odbywają się w cyklach dwumiesięcznych – najbliższy obejmuje wrzesień i październik.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Podzielenia się nim ze znajomymi.

MOŻE CIĘ ZAINTERESUJE?

O Nas

Komorniki dla Ciebie – lokalna bezpłatna gazeta w Gminie Komorniki

Komorniki dla Ciebie – All Right Reserved. Developed by ONEBIT

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Zgoda Zapoznaj się

Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00