Komorniki dla Ciebie Aktualności Arkadiusz Klemczak doceniony i wyróżniony

Arkadiusz Klemczak doceniony i wyróżniony

przez Maciej Łosiak
34 razy przeczytano 2 minut czytania

Dla Arkadiusza Klemczaka to był wyjątkowy moment. Przed sesją budżetową Rady Gminy Komorniki szef Wydziału Infrastruktury Drogowej przy Urzędzie Gminy został doceniony i uhonorowany za 30 lat działalności… artystycznej.

Mieszkający w Łęczycy Arkadiusz Klemczak, od 30 lat dyryguje Chórem „Francesco”, działającym przy parafii pw. Św. Floriana w Wirach. Ten jubileusz został zauważony przez władze gminy. Wójt Jan Broda i przewodniczący Rady Gminy Marian Adamski wyróżnili pana Arkadiusza.

– Nie ukrywam, że była to wzruszająca chwila. 30 lat minęło błyskawicznie – powiedział Arkadiusz Klemczak i dodał: – Równolegle z chórem „Francesco” prowadzę drugi z chórów – „Bard” w Luboniu. Najbliższe tygodnie będą bardzo intensywne. Okres Bożego Narodzenia i czas po Nowym Roku to okres wielu koncertów, przede wszystkim w kościołach.

Warto przeczytać

Arkadiusz Klemczak ma wykształcenie muzyczne. Jest wychowankiem Poznańskiej Szkoły Chóralnej Jerzego Kurczewskiego, studiował muzykologię na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. Prowadzenie chóru, gdy miał 24 lata, zaproponował mu ówczesny proboszcz ks. Kazimierz Szachowicz. Stało się to w październiku 1993 roku.

– W swoim edukacyjnym CV mam także ukończone Policealne Studium Mechaniczne na poznańskim Dębcu – zaznacza z uśmiechem Arkadiusz Klemczak.

Przed sesją Wójt Jan Broda odczytał list gratulacyjny:

„Z okazji 30-lecia składamy Panu Arkadiuszowi Klemczakowi, Dyrygentowi Chóru „Francesco”, serdeczne gratulacje i wyrazy uznania.

Piękna muzyka jest uniwersalnym językiem, który mówi bezpośrednio z serca do serca, poza murami i poza granicami narodów. Jednakże muzyka – nawet najstaranniej skomponowana – bez artysty, który jest w stanie ją zagrać lub zaśpiewać, pozostaje jedynie partyturą, zbiorem nut, a swój ostateczny kształt przybiera dopiero w momencie wykonania, które za każdym razem jest wyjątkowe. Cieszymy się, że dyrygując od 30 lat Chórowi „Francesco”, zabiera nas Pan w muzyczne podróże.

Na kolejne lata twórczości życzymy Panu sukcesów w realizacji kolejnych zamierzeń artystycznych, niesłabnących sił i pasji, a śpiew chóru pod Pana batutą niech porusza serca kolejnych pokoleń”.

(ŁOS)

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Podzielenia się nim ze znajomymi.

MOŻE CIĘ ZAINTERESUJE?

O Nas

Komorniki dla Ciebie – lokalna bezpłatna gazeta w Gminie Komorniki

Komorniki dla Ciebie – All Right Reserved. Developed by ONEBIT

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Zgoda Zapoznaj się

Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00