Komorniki dla Ciebie Aktualności Apel o szacunek dla zwierząt i odpowiedzialne korzystanie z materiałów pirotechnicznych

Apel o szacunek dla zwierząt i odpowiedzialne korzystanie z materiałów pirotechnicznych

przez Komorniki Dla Ciebie
81 razy przeczytano 2 minut czytania

Przypominamy, że podczas radosnych i ekscytujących chwil, jakie niesie ze sobą powitanie Nowego Roku, warto zatrzymać się na chwilę i zastanowić się nad konsekwencjami naszych działań, zwłaszcza jeśli chodzi o używanie materiałów pirotechnicznych. Nasza radość nie zawsze idzie w parze z komfortem dla innych istot, a szczególnie dla zwierząt. Warto zastanowić się, jakie mogą być skutki naszej zabawy dla tych istot, które nie mają wpływu na wybór tego rodzaju atrakcji.

Zwierzęta w mieście i na wsi: Podczas gdy my cieszymy się fajerwerkami i petardami, zwierzęta, zarówno te domowe, jak i dzikie, mogą odczuwać znaczny dyskomfort. Dla zwierząt domowych, takich jak psy i koty, hałas i jasne błyski mogą powodować strach i dezorientację. W wyniku tego mogą uciekać na oślep ze swoich posesji, co naraża je na różne niebezpieczeństwa, włączając w to kolizje drogowe. Dodatkowo, schwytanie i zabezpieczenie tych zwierząt w schronisku staje się trudnym zadaniem.

Nie tylko zwierzęta domowe są dotknięte negatywnymi skutkami używania materiałów pirotechnicznych. Dzikie zwierzęta, zwłaszcza te, które zimują, mogą być również poważnie zakłócone w trakcie swojego spokoju. Wybuchy fajerwerków i huku petard mogą nie tylko zdezorientować je, ale także zakłócić naturalne cykle ich życia, co może wpłynąć na zdrowie i przetrwanie.

Warto przeczytać

Apel o umiarkowanie: Z tej racji pragniemy apelować do wszystkich, by korzystali z materiałów pirotechnicznych z umiarem. Nasza zabawa nie musi oznaczać cierpienia dla innych istot. Istnieją różne sposoby na to, by świętować bez negatywnego wpływu na zwierzęta.

Wskazówki na przyszłość:

  1. Używajmy materiałów o niższym poziomie hałasu: Wybierajmy fajerwerki i petardy, które generują mniejszy hałas, aby ograniczyć stres dla zwierząt.
  2. Planujmy pokazy fajerwerków z dala od obszarów zamieszkania zwierząt: Unikajmy wystrzeliwania materiałów pirotechnicznych w bezpośrednim sąsiedztwie obszarów, gdzie mogą przebywać zwierzęta.

W okresie, gdy celebrujemy i bawimy się z materiałami pirotechnicznymi, warto zachować wrażliwość na potrzeby innych. Nasze działania mogą mieć wpływ na zwierzęta, zarówno te domowe, jak i dzikie. Apelujemy o umiarkowanie i wybieranie opcji, które nie będą generować nadmiernego hałasu. Dzięki takiemu podejściu możemy cieszyć się świętami, jednocześnie szanując nasze zwierzęce towarzyszki życia.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Podzielenia się nim ze znajomymi.

MOŻE CIĘ ZAINTERESUJE?

O Nas

Komorniki dla Ciebie – lokalna bezpłatna gazeta w Gminie Komorniki

Komorniki dla Ciebie – All Right Reserved. Developed by ONEBIT

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Zgoda Zapoznaj się

Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00