Komorniki dla Ciebie Aktualności Andrzej Strażyński: Audyt w Gminnym Ośrodku Kultury. Na wnioski trzeba poczekać

Andrzej Strażyński: Audyt w Gminnym Ośrodku Kultury. Na wnioski trzeba poczekać

przez Komorniki Dla Ciebie
1,7tyś. razy przeczytano 3 minut czytania

Andrzej Strażyński, nowy dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Komornikach o przyczynach odejścia swojego poprzednika i głównej księgowej, zewnętrznym audycie dotyczącym finansów, poprawie relacji między pracownikami i ofercie kulturalno-artystycznej dla mieszkańców.

W ciągu pięciu lat cztery zmiany na stanowisku dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Komornikach. Andrzej Trzeciak, Adam Padła, Damian Konieczek i teraz Andrzej Strażyński. Ta funkcja to jak gorący kartofel.

Można się sparzyć?

Warto przeczytać

– Na to co działo się ostatnich miesiącach konieczna była reakcja ze strony wójta gminy i tak się stało. Zostałem powołany na stanowisko dyrektora pod koniec lipca na czas określony i mam do zrealizowania konkretne zadania. Dotychczasowy dyrektor, Damian Konieczek złożył wniosek o rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron. Tym samym jego stosunek pracy wygasł z dniem 24 lipca tego roku. Z kolei księgowa odeszła ze stanowiska w trybie wypowiedzenia bez konieczności

świadczenia pracy. Obecnie jest prowadzony audyt księgowy przez firmę zewnętrzną. Na wnioski trzeba jednak poczekać.

Wróćmy do Pana głównych celów w pierwszych miesiącach działania. Jakie one są?

– Zobaczyć jak funkcjonuje ośrodek, ale przede wszystkim dobrze poznać ludzi. To jest najważniejsze. Trzeba poprawić atmosferę wewnątrz ośrodka, bo ona nie była najlepsza. Stosunki między pracownikami w niektórych przypadkach były mocno

napięte. Po drugie należy uporządkować sprawy administracyjne i organizacyjne, ale głównie finansowe. Oczywiście nie zapominamy wraz z zespołem o najważniejszej rzeczy, czyli wychodzenia z ofertą dla mieszkańców gminy. To co było zaplanowane chcemy zrealizować, choć może nie do końca w takim zakresie jaki był planowany. Nie było bowiem informacji o stanie wydatkowych pieniędzy na dany moment, stąd pewne projekty trzeba zweryfikować. Ważne, żeby w kolejnym roku tak przygotować budżet, aby był on dobrze zbilansowany, a zaplanowane wydarzenia i inwestycje mieściły się w planie finansowym.

Co zaproponuje mieszkańcom gminy Komorniki Gminny Ośrodek Kultury do końca roku jeśli chodzi o najważniejsze imprezy. Proszę o krótką listę?

– Pod koniec sierpnia rozpocznie się 17. edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Organowej. Koncerty, a będzie ich pięć, tak jak w latach poprzednich odbywać się będą w kościołach. Będzie Święto Pyry, we wrześniu Dzień Dyni, w październiku Targi Senioralne, a ponadto piknik połączony z Rajdem Motoryzacyjnym, 11 listopada Nokturn. W grudniu tradycyjne Mikołajki i na przełomie roku oczywiście Koncert Noworoczny. To sztandarowe imprezy. Pamiętać jednak należy również o codziennej pracy jaka odbywa się w Centrum Tradycji i Kultury w Komornikach i świetlicach wiejskich na terenie całej gminy – chociażby warsztaty dla dzieci i seniorów.

Niełatwe zadanie przed Panem. Ma Pan jednak bogate doświadczenie w pracy samorządowej. To pomoże?

– Zdecydowanie tak. Przez prawie pięć kadencji byłem wójtem gminy Dopiewo. To jak funkcjonuje gmina, jak są zorganizowane poszczególne działy, wiem jak powinien działać ośrodek sportu czy kultury. Byłem szefem spółek komunalnych w Mosinie i we Wronkach. Trzy lata sprawowałem funkcję szefa ośrodka sportu w Rokietnicy. To za mojej kadencji ukończono budowę hali. To było chyba jedno z najtrudniejszych zadań w mojej zawodowej karierze. Podsumowując całe życie spędziłem w samorządzie i teraz staram się wykorzystać doświadczenie w pracy w Gminnym Ośrodku Kultury w Komornikach.

Rozmawiał Maciej Łosiak

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Podzielenia się nim ze znajomymi.

MOŻE CIĘ ZAINTERESUJE?

O Nas

Komorniki dla Ciebie – lokalna bezpłatna gazeta w Gminie Komorniki

Komorniki dla Ciebie – All Right Reserved. Developed by ONEBIT

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Zgoda Zapoznaj się

Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00