Komorniki dla Ciebie Wydarzenia 200 osób wyruszyło rowerem dla Niepodległej

200 osób wyruszyło rowerem dla Niepodległej

przez Komorniki Dla Ciebie
247 razy przeczytano 5 minut czytania

Około 200 osób z biało-czerwonymi kokardami i chorągiewkami odśpiewało Mazurka Dąbrowskiego i ruszyło na rowerach dwiema trasami po Wielkopolskim Parku Narodowym. Na mecie zjedli pyszną zupę i zatańczyli Poloneza. Tak mieszkańcy gminy Komorniki uczcili aktywnie Narodowe Święto Niepodległości.

Rowerowy Rajd Niepodległości organizuje co roku GOSiR Komorniki we współpracy z Zakręconymi Plewiskami i MTB Komorniki. Tym razem mieszkańcy gminy zgromadzili się na stadionie w Komornikach 5 listopada br. Około 100 osób wybrało trasę „rodzinną” (ok. 10 km przygotowaną przez zapaleńców z Plewisk). Niemal drugie tyle ruszyło na dłuższą „dla dorosłych” – 32 km czerwonym szlakiem. Przygotowała ją grupa MTB Komorniki i można było pokonać dystans w grupie szybkiej i wolniejszej.

Warto przeczytać

Na szczęście odpisała pogoda. W jesiennym słońcu można było cieszyć się złotym, rudym i brązowym kolorem drzew w Wielkopolskim Parku Narodowym oraz towarzystwem innych aktywnych rowerowo rodzin. Przed wyjazdem GOSiR przygotował quiz dla dzieci i zbiorowe odśpiewanie hymnu narodowego. Na trasie na szczęście obyło się bez kłopotów, chociaż była trudna po niedawnych opadach. Na koniec uczestnicy rajdu mieli okazję przećwiczyć tradycyjny polski taniec do melodii poloneza z „Pana Tadeusza”.

Co ważne, dzień wcześniej ruszyło głosowanie do Budżetu Obywatelskiego 2024. Podczas rajdu można było oddać głos na pomysły Zakręconych Plewisk. Projekt nr 17 to Komornickie Rajdy Rodzinne Zakręcone Rowerowanie. Jeśli mieszkańcy tak zadecydują, już po raz trzeci będą mogli wziąć udział w 2024 r. w trzech rodzinnych rajdach rowerowych. W latach 2022-23 w każdym z rajdów Zakręconych Plewisk z budżetu obywatelskiego wzięło udział ponad 120 osób. Dzięki wsparciu mieszkańców gminy udało się zwiększyć bezpieczeństwo przejazdu, ufundować gadżety dla uczestników, zorganizować festyny rowerowe z kiełbaskami i konkursami. Po raz pierwszy Zakręcone Plewiska zgłosiły także projekt inwestycyjny (projekt nr 18). Proponują rewitalizację rowerową Stawów Waszyngtońskich w Plewiskach i inwestycje rowerowe dla gminy Komorniki. To już tradycyjne miejsce rozpoczęcia rajdów rowerowych. Jednak brakuje tam miejsca, gdzie można usiąść i integrować się, zaparkować rowery. Pomysłodawcy chcą zrobić tam miejsce wyjątkowe, które stanie się jednym z charakterystycznych miejsc dla gminy. Namawiają do wybudowania przyjaznego miejsca do organizacji wycieczek i spotkań i doposażenia gminy w sprzęt rowerowy (przyczepy: do przewozu rowerów, dla dzieci, psów, atestowany sprzęt dla prowadzących rajdy).

Fot. Zdzisław Szreder

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Podzielenia się nim ze znajomymi.

MOŻE CIĘ ZAINTERESUJE?

O Nas

Komorniki dla Ciebie – lokalna bezpłatna gazeta w Gminie Komorniki

Komorniki dla Ciebie – All Right Reserved. Developed by ONEBIT

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Zgoda Zapoznaj się

Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00